ثروتمندان وارد بازار ارزهای دیجیتالی می‌شوند

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – در حال حاضر با توجه به شرایطی که کرونا بر کسب‌وکارهای ایجاد کرده است و بیشتر شدن نرخ تورم در کشورهای جهان، خانواده‌های ثروتمند به دنبال راهی برای سرمایه‌گذاری‌های پرسود هستند. ارزهای دیجیتالی نیز پس از ریزش‌‌های چند وقت اخیر برای بسیاری از این افراد محبوب شده است.

ثروتمندان وارد بازار ارزهای دیجیتالی می‌شوند

طبق گزارش‌های بلومبرگ، نتایج یک نظرسنجی صورت گرفته توسط بانک گلدمن ساکس از ۱۵۰ خانواده ثروتمند در سراسر جهان نشان می‌دهد که بیش از نیمی از آن‌ها قصد دارند در بازار ارزهای دیجیتالی سرمایه گذاری کنند. در این میان حدود ۱۵ درصد این خانواده‌ها نیز اعلام کردند از گذشته در این بازار بوده‌اند.

در حال حاضر با توجه به شرایطی که کرونا بر کسب‌وکارهای ایجاد کرده است و بیشتر شدن نرخ تورم در کشورهای جهان، خانواده‌های ثروتمند به دنبال راهی برای سرمایه‌گذاری‌های پرسود هستند. ارزهای دیجیتالی نیز پس از ریزش‌‌های چند وقت اخیر برای بسیاری از این افراد محبوب شده است.

در این راستا مینا فلین کارشناس بخش مدیریت ثروت در بانک گلدمن ساکس اعلام کرد: «تعداد زیادی از خانواد‌ه‌ها نیز قصد دارند با ما درباره قابلیت های بلاک چین و ارزهای دیجیتالی صحبت کنند. برخی از آن ها بر عقیده هستند که بلاک چین نیز روزی مانند اینترنت به یک فناوری حساس و جدایی ناپذیر از زندگی افراد تبدیل خواهد شد.»

بیت کوین به عنوان محبوب ترین ارز دیجیتالی بیش از ۵۰ درصد نسبت به قله قیمتی خود در اواسط ماه آوریل ریزش کرده اما به نسبت قیمت خود در سال قبل هنوز ۲۳۰ درصد بالاتر قرار دارد.

به نظر می‌رسد که خانواده های ثروتمند در جهان چیزی حدود ۶ تریلیون دلار ثروت در اختیار داشته باشند که این مبلغ بیش از چهار برابر کل ارزش فعلی بازار است و ورود حتی بخشی از سرمایه آن ها به بازار می تواند باعث تغییرات جدی در قیمت آن ها شود. با این حال بخشی از ثروتمندان به وضوح اعلام کرده اند علاقه ای به سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتالی ندارند.

پس از صعود کم سابقه ارزهای دیجیتالی در ابتدای سال جاری، تعدادی از افراد فعال در بازار به جرگه میلیاردرها در جهان پیوستند اما هنوز مشخص نیست چه تعداد از آن ها در بازار باقی مانده اند.

بیشتر بخوانید: «ریپل چیست و چرا با بقیه ارزهای دیجیتال متفاوت است؟»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.