ثبات بیت کوین در کانال 32 هزار دلاری

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – طبق گزازش‌هاس اخیر با بیشتر شدن فشار فروش، بیت کوین در حال حاضر توانسته است که کانال ۳۲ هزار دلاری را حفظ کند. اما آیا این ارز دیجیتال محبوب به روند صعودی بازمی‌گردد؟

ثبات بیت کوین در کانال 32 هزار دلاری

طبق گزارش‌هایی که سی‌ان‌بی‌سی منتشر کرده است صرافی باینانس که فعالیت آن به دنبال تاثیر اتخاذ رویکرد سختگیرانه برخی کشورها قرار گرفته است، تصمیم دارد برای پرهیز از وقوع اتفاق مشابه و از دست رفتن بازار آمریکا، سهام صرافی باینانس در آمریکا را در بورس این کشور عرضه کند.

مدیرعامل باینانس با بیان اینکه مجموعه تحت مدیریتش الزامات و قوانین مالی کشورها را رعایت کند وعده داده است باینانس تلاش کند با کمک گرفتن از مشاوره های حقوقدانان و فعالان مالی، انتظارات نهادهای ناظر را برآورده سازد.

جک دورسی مدیر عامل توییتر و ایلان ماسک مدیرعامل تسلا به تازگی صحبت‌هایی درباره ارزهای دیجیتالی داشتند که باعث ورود موج تازه ای از تقاضا به بازار شده است.

ایلان ماسک اعلام کرده است که احتمال پذیرش مجدد بیتکوین به عنوان ابزار پرداخت برای خرید خودروهای تسلا وجود دارد اما به شرطی که بیشتر انرژی لازم برای استخراج رمزارزها از انرژی های پاک تامین شود. ماسک همچنین گفته است تسلا در بیتکوین و خودش در بیتکوین، اتریوم و دوج کوین سرمایه گذاری کرده اند.

شرکت های پرداخت بزرگ جهان در حال فراهم کردن زیرساخت های بیشتر برای خرید و فروش ارزهای دیجیتالی هستند. پس از آنکه شرکت مستر کارد اعلام کرد امکان معامله رمزارزها را تسهیل می کند، شرکت ویزاکارد در بیانیه ای مشابه اعلام کرده با تغییراتی که به زودی صورت خواهد گرفت، امکان تبدیل ارزهای دیجیتالی به ارزهای فیات (واحدهای رسمی پول ملی کشورها) و بالعکس آسان تر از گذشته خواهد شد.

در حال حاضر مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی ۱۳۱۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم در مقایسه با روز قبل ۸.۷۸ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال قبل به وسیله گروه ناشناسی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن انجام شد.

بیشتر بخوانید: «ریپل چیست و چرا با بقیه ارزهای دیجیتال متفاوت است؟»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.