ارزهای دیجیتالی به مدار صعود می‌آیند

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – گزارش‌ها نشان می‌دهد که بیت کوین وارد کانال ۳۴ هزار دلاری شده است. این افزایش قیمت امیدها برای برگشت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی را تقویت کرده است.

ارزهای دیجیتالی به مدار صعود می‌آیند

طبق گزارش‌هایی که سی‌ان‌بی‌سی منتشر کرده است مخالفت برخی از سیاستمداران آمریکایی با بیتکوین ادامه دارد و سناتور جمهوری خواه چاک گرسلی با اشاره به استفاده گسترده بیتکوین در امور مجرمانه اعلام کرده است که هر سال حدودا ۷۶ میلیارد دلار تراکنش غیرقانونی با استفاده از بیت کوین انجام می‌شود و نیمی از تراکنش های مربوط به این ارز برای انجام کارهای غیر قانونی است. به گفته گرسلی، امکان ناشناس ماندن معامله گران، ارزهای دیجیتالی را خطرناک کرده است.

صرافی باینانس که فعالیت آن تحت تاثیر اتخاذ رویکرد سختگیرانه برخی کشورها قرار گرفته است، تصمیم گرفت برای پرهیز از وقوع اتفاق مشابه و از دست رفتن بازار آمریکا، سهام صرافی باینانس در آمریکا را در بورس این کشور عرضه کند.

مدیرعامل باینانس با بیان اینکه مجموعه تحت مدیریتش الزامات و قوانین مالی کشورها را رعایت کند وعده داده است باینانس تلاش کند با کمک گرفتن از مشاوره های حقوقدانان و فعالان مالی، انتظارات نهادهای ناظر را برآورده سازد.

صحبت های اخیر جک دورسی مدیر عامل توییتر و ایلان ماسک مدیرعامل تسلا درباره ارزهای دیجیتالی باعث ورود موج تازه ای از تقاضا به بازار شده است.

ایلان ماسک گفته احتمال پذیرش مجدد بیتکوین به عنوان ابزار پرداخت برای خرید خودروهای تسلا وجود دارد اما به شرطی که بیشتر انرژی لازم برای استخراج رمزارزها از انرژی های پاک تامین شود. ماسک همچنین گفته است تسلا در بیتکوین و خودش در بیتکوین، اتریوم و دوج کوین سرمایه گذاری کرده اند.

در حال حاضر مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی ۱۴۰۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم در مقایسه با روز قبل ۶.۵۷ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۰ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۸ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال قبل به وسیله گروه ناشناسی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن انجام شد.

بیشتر بخوانید: «ریپل چیست و چرا با بقیه ارزهای دیجیتال متفاوت است؟»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.