صعود چشمگیر بیت کوین و ارزهای دیجیتالی

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – طبق گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است بیت کوین وارد مدار صعودی شده است و اکنون در یک قدمی فتح کانال مهم ۴۰ هزار دلاری قرار گرفته است.

صعود چشمگیر بیت کوین و ارزهای دیجیتالی

طبق گزارش‌هایی که سی‌ان‌بی‌سی منتشر کرده است پس از چندین شرکت بزرگ نظیر تسلا و مایکروسافت، اکنون شرکت آمازون به عنوان بزرگ ترین شرکت خرده فروشی اینترنتی دنیا به تدریج در حال پذیرش ارزهای دیجیتالی است و برخی از گمانه زنی ها این موضوع را نشان می‌دهد که تا پایان امسال این شرکت به طور رسمی پذیرش بیت کوین را شروع خواهد کرد. از سوی دیگر آگهی اخیر این شرکت برای استخدام چندین متخصص حوزه ارزهای دیجیتالی، باعث افزایش بیش از پیش این گمانه زنی ها شده است.

در این راستا مخالفت برخی سیاستمداران آمریکایی با بیت کوین ادامه دارد و سناتور جمهوری خواه چاک گرسلی با اشاره به استفاده گسترده بیتکوین در امور مجرمانه گفته است هر سال حدودا ۷۶ میلیارد دلار تراکنش غیرقانونی با استفاده از بیتکوین صورت می گیرد و نیمی از تراکنش های مربوط به این ارز برای انجام کارهای غیر قانونی است. به گفته گرسلی، امکان ناشناس ماندن معامله گران، ارزهای دیجیتالی را خطرناک ساخته است.

همچنین صحبت های اخیر جک دورسی مدیر عامل توییتر و ایلان ماسک مدیرعامل تسلا درباره ارزهای دیجیتالی باعث ورود موج تازه ای از تقاضا به بازار شده است. ایلان ماسک گفته احتمال پذیرش مجدد بیت کوین به عنوان ابزار پرداخت برای خرید خودروهای تسلا وجود دارد اما به شرطی که بیشتر انرژی لازم برای استخراج رمزارزها از انرژی های پاک تامین شود. ماسک همچنین گفته است تسلا در بیت کوین و خودش در بیتکوین، اتریوم و دوج کوین سرمایه گذاری کرده اند.

در حال حاضر مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی ۱۵۵۰ میلیارد دلار اعلام شده است که این رقم در مقایسه با روز قبل ۱۱.۴۹ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۱ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۸ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال قبل به وسیله گروه ناشناسی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن انجام شد.

بیشتر بخوانید: «ریپل چیست و چرا با بقیه ارزهای دیجیتال متفاوت است؟»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.