آموزش پیگیری قیمت ها در کروم

0
زمان مطالعه: 3 دقیقه

رسانه مدیاتی – مدتی است که قابلیت پیگیری قیمت ها در کروم به دستگاه‌های اندرویدی اضافه شده است. به این منظور در ادامه آموزش پیگیری قیمت ها در کروم را آموزش خواهیم داد.

آموزش پیگیری قیمت ها در کروم

برای پیگیری قیمت ها در کروم به صورت آنلاین روش‌ها و ابزارهای مختلفی وجود دارد. این در حالی است که مرورگر کروم روی دستگاه‌های اندروید نیز به تازگی به قابلیتی مجهز شده که می‌تواند قیمت آنلاین محصولات را برای کاربران نمایش دهد. در این راستا قابلیت Price-Tracking یا همان پیگیری قیمت ها از نسخه کروم 90 برای اندروید معرفی شده است.

شایان ذکر است که پیگیری قیمت‌ها در کروم فعلا به صورت آزمایشی فعال شده است و به این منظور ممکن است تاثیر منفی روی عملکرد مرورگر داشته باشد. بنابراین فعال‌سازی این پرچم در حال حاضر روی سیستم اصلی توصیه نمی‌شود.

برای پیگیری قیمت ها در کروم مراحل زیر را انجام دهید:

۱- ابتدا اپلیکیشن کروم را روی دستگاه اندرویدی باز کنید. در این راستا پرچم‌های کروم تقریبا در تمام پلتفرم‌ها قابل‌دسترس هستند. اما پرچم Price-Tracking تنها منحصر به پلتفرم اندروید است. پس از باز کردن کروم، عبارت chrome://flags را در نوار آدرس تایپ کرده و روی دکمه اینتر ضربه بزنید.

پیگیری قیمت ها در کروم

۲- در این مرحله عبارت Tab Grid Layout را در نوار جستجو (قسمت بالا) بنویسید. ویژگی پیگیری قیمت در حقیقت بخشی از آزمایش‌های گوگل با UI تب‌های باز به شمار می‌رود.

۳- سپس در این بخش منوی آبشاری واقع در زیر پرچم Tab Grid Layout را انتخاب کنید.

۴- در این مرحله نیز گزینه Enabled Price Notifications را از بین موارد دیگر انتخاب کنید.

پیگیری قیمت ها در کروم

۵- بعد از فعال کردن هر پرچمی باید مرورگر خود را بسته و مجددا باز کنید تا تغییرات روی آن اعمال شود. پس در صورت آمادگی، روی دکمه Relaunch ضربه بزنید.

۶- شایان ذکر است که قابلیت جدید کروم دو بخش دارد. کاربران می‌توانند کاهش قیمت‌ها را در تب‌های بازشده مشاهده کنند و اطلاع‌رسانی‌ها را نیز دریافت کنند. بنابراین برای شروع روی آیکون tabs در نوار بالایی کروم ضربه بزنید.

۷- در نتیجه یک کادر با محتوای Get alerts for price drops? برای شما نمایان می‌شود (یعنی آیا می‌خواهید از کاهش قیمت آگاه شوید؟). روی گزینه Get Notified ضربه بزنید.

پیگیری قیمت ها در کروم

۸- در نهایت برای مشاهده کاهش قیمت در تب ها روی آیکون منوی سه نقطه در صفحه New tab ضربه زده و گزینه Track Price را انتخاب کنید.

۹- این نکته را به خاطر داشته باشید که گزینه لغزشی با عنوان Track price on tabs حتما روشن و فعال باشد. البته در این بخش می‌توانید هم پیگیری قیمت ها و هم اطلاع‌رسانی را غیرفعال کنید.

در پایان توجه داشته باشید که با انجام این مراحل کروم مسئولیت را بر عهده می‌گیرد. تنها کافی است منتظر بمانید تا قیمت کالایی کاهش پیدا کند و کروم به شما خبر دهد.

بیشتر بخوانید: «آموزش اتصال اکانت اینستاگرام به کلاب هاوس»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.