چطور شبکه وای فای خود را مخفی کنیم؟

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – همه کاربران می‌خواهند از سرویس اینترنت خود بیشترین بهره را ببرند، به این منظور در ادامه آموزش می‌دهیم که چطور شبکه وای فای خود را مخفی کنیم؟

چطور شبکه وای فای خود را مخفی کنیم؟

با توجه به استاندارد IEEE 802.11، هر شبکه بی‌سیمی باید شناسه‌ داشته باشد تا دستگاهی که می‌خواهد به شبکه وصل شود از آن استفاده کند. این شناسه SSID یا شناسۀ تنظیم خدمات (Service Set Identifier) نام دارد. در واقع این فقط روشی جالب برای گفتن «نام شبکه» است.

به این منظور در هر 100 میلی‌ثانیه، روترها یک بیکن فریم (Beacon Frame) را مخابره می‌کنند. فریم بیکن پیام مخابراتی است که شامل اطلاعات مربوط به شبکه از جمله SSID می‌شود و هدف از آن اعلام حضور و وجود داشتن شبکه است. به این منظور  تلفن همراه، لپتاپ، تبلت و یا هر دستگاهی که کارت شبکه وایرلس است نیز قادر به شناسایی تمام شبکه‌های وای‌فای اطراف خود است. در نتیجه اگر می‌خواهید دیگران به اینترنت شما متصل نشوند بهترین کار پنهان کردن آن از نظر دیگران است که در ادامه آموزش خواهیم داد.

برای مخفی کردن شبکه وای فای مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

۱- ابتدا آدرس پیش فرض روتر خود را در منوی آدرس مرورگر وارد کنید. این آدرس به صورت پیش فرض ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ باید باشد، مگر اینکه خود آن را تغییر داده باشید.

۲- در این مرحله نیز با نام کاربری و رمز عبور پیش فرض وارد شوید. نام کاربری : admin، رمز عبور : admin به خاطر داشته باشید که به حروف بزرگ یا کوچک دقت کنید. این نام کاربری و رمز عبور پیش فرض است مگر اینکه شما تغییر داده باشید.

چطور شبکه وای فای خود را مخفی کنیم؟

۳- در این بخش نیز روی گزینه Setup در بالای صفحه کلیک کنید و سپس از منوی سمت چپ گزینه WirelessSetup را انتخاب کنید. توجخ داشته باشید ک ه ممکن است جای این گزینه ها در روترهای مختلف کمی متفاوت باشد.

چطور شبکه وای فای خود را مخفی کنیم؟

۴- در این بخش نیز در قسمت Wireless Network settings گزینه Hide Wireless network را انتخاب کنید.

۵- سپس گزینه Apply Settings را در پایین صفحه برای اعمال شدن تغییرات انتخاب کنید.

۶- در پایان آموزش چطور شبکه وای فای خود را مخفی کنیم؟ گزینه Reboot در پایین صفحه کلیک کنید تا روتر دوباره با تنظیمات جدید راه اندازی شود.

بیشتر بخوانید: «آموزش تبدیل ویدیوهای یوتیوب به فایل MP3»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.