بازداشت مدیران زرین پال به اتهام تشویش اذهان عمومی

0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

رسانه مدیاتی – گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد مصطفی و علی امیری بنیان‌گذاران زرین‌پال و از فعالان حوزه فین‌تک امروز ۴ مهرماه بازداشت شدند.

بازداشت مدیران زرین پال به اتهام تشویش اذهان عمومی

طبق گزارش‌ها گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد مصطفی و علی امیری بنیان‌گذاران زرین‌پال و از فعالان حوزه فین‌تک امروز ۴ مهرماه بازداشت شدند؛ این دو فعال حوزه فین‌تک روز گذشته با تعدادی از فعالان استارت‌آپ‌های مالی نسبت به سیاست‌‌های اتخاذ شده از سوی بانک مرکزی طی ماه‌های گذشته در مقابل بانک مرکزی اعتراض کردند، اما تا ‌اکنون دلیل دستگیری آنان از سوی پلیس فتا مشخص نشده است.

در این راستا پلیس فتا پیش از این طی تماسی از آنها خواسته بود برای پاره‌ای از توضیحات به آنجا مراجعه کنند اما ظاهرا اخبار اولیه حکایت از آن دارد که پس از مراجعه این دو برادر کارآفرین دستگیر شده‌اند.

زرین‌پال که شاید سرشناس‌ترین استارت‌آپ نسل اول مالی ایران باشد جزو کسانی بود که از بانک مرکزی به دیوان عدالت اداری به دلیل دستورالعمل الزام پذیرندگان پرداخت‌یارها به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی شکایت کرده بودند و چندین نوبت احضار به دادگاه و فیلتر شدن نیز برای موسسان آنها پیش آمده بود.

بیشتر بخوانید: «خیانت دولت به سرمایه مردم در بورس | علت هجوم سرمایه ها به بازار ارزهای دیجیتال چیست؟»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.