آموزش نصب پریست لایتروم

4
زمان مطالعه: 6 دقیقه

رسانه مدیاتی – استفاده از پریست لایتروم یک راه کار بسیار ساده و سریع برای دستیابی به نتایج جذاب در ویرایش تصاویر است. اگر شما هم می خواهید یک اصلاح رنگ و نور بسیار عالی روی تصویر خود داشته باشید، اما فقط با چند کلیک ساده بهتر است از پریست لایت روم استفاده کنید.

استفاده از پریست لایتروم یک راه کار بسیار ساده و سریع برای دستیابی به نتایج جذاب در ویرایش تصاویر است. اگر شما هم می خواهید یک اصلاح رنگ و نور بسیار عالی روی تصویر خود داشته باشید، اما فقط با چند کلیک ساده بهتر است از پریست لایت روم استفاده کنید که حرفه ای ترین روش برای این کار است، استفاده از این پریست ها یکی از روش های مورد علاقه و پر استفاده عکاسان حرفه ای برای اصلاح و اعمال فیلتر رنگی روی تصاویر است با آموزش نصب پریست لایتروم در موبایل و نرم افزار دسکتاپ لایت روم با من همراه باشید.

تصاویر حرفه ای برای اینستاگرام آماده کنید

احتمالا در اینستاگرام تصاویر با تم های رنگی بسیار جذاب از بلاگرها در حوضه های مختلف دیده اید، تصاویر جذاب از بلاگرهای مد و فشن گرفته تا بلاگر های غذا و سفر و … که در هیچ اپلیکیشن موبایل دیگری بغییر از lightroom نمی توان به این اصلاح رنگ و نور حرفه ای در تصاویر دست پیدا کرد. اگر با لایت روم آشنایی زیادی ندارید، فقط کافی هست استفاده از پریست آماده لایترم را یاد بگیرید و از پریست های آماده برای اصلاح تصاویر خود استفاده کنید، این کار بسیار ساده است و چند دقیقه بیشتر زمان نیاز ندارد.

پریست چیست؟

پریست در واقع تنظیمات از قبل انجام شده یا از قبل ست شده است و در واقع هر کجا با واژه پریست در نرم افزار ها و اپلیکیشن ها روبه رو شدید بدانید به معنای تنظیمات آماده و از قبل ست شده برای یک بخش از آن نرم افزار است. پریست ها و تنظیمات آماده برای نرم افزار های مختلف وجود دارد که یکی از کاربردی ترین مجموعه های پریست برای لایتروم و اصلاح و ویرایش عکس است که توسط عکاسان از مبتدی تا حرفه ای از آنها استفاده می شود.

پریست لایت روم چیست؟

لایت روم یک نرم افزار و اپلیکیشن حرفه ای تخصصی ویرایش عکس است، که توسط عکاسان حرفه ای برای اصلاح تصاویر از آن استفاده می شود. این نرم افزا گزینه های بسیار زیادی برای اصلاح رنگ و نور روی تصاویر در اختیار ما قرار می دهد، یک امکان در این نرم افزار وجود دارد که می توانیم تنظیمات خود را ذخیره کنیم، چون این تنظیمات بسیار زیاد و تخصصی هستند، این تنظیمات ذخیره شده در واقع همان پریست های لایت روم هستند، ادیتور های حرفه ای از تمام دنیا تنظیمات خود را با اشتراک می گذارند که می تواند رایگان یا غیر رایگان باشند.

این پریست ها و تنظیمات آماده از قبل توسط افراد حرفه ای در لایتروم آماده شده است، در واقع شما با استفاده از یک پریست آماده از تنظیمات از قبل انجام شده یک ادیتور حرفه ای عکس استفاده می کنید، که بسیار جذاب است.

از کجا پریست لایت روم حرفه ای دانلود کنیم؟

منابع زیادی در تمام دنیا برای دانلود پریست وجود دارد و پریست های حرفه ای هیچوقت رایگان نیستند، اما یک منبع بسیار کامل برای دانلود پریست لایت روم در ایران در دسترس کاربران است و با استفاده از امکانات سایت CGKOK می توانید به بزرگترین آرشیو های پریست لایت روم دنیا حتی پریست های پریمیوم و غیر رایگان سایت های خارجی دسترسی داشته باشید. می توانید برای دریافت پریست لایت روم حرفه ای وارد بخش دانلود پریست لایت روم در سایت CGKOK شده و از آرشیو بزرگ پریست آماده حرفه ای برای لایت روم لذت ببرید.

این آرشیو شامل پریست آماده، هم برای اپلیکیشن موبایل لایت روم و هم برای نرم افزار ویندوز لایت روم است، همچنین یک مجموعه بزرگ و کاربردی برای ویرایش و اعمال فیلتر رنگی به تصاویر در نرم افزار فتوشاپ در سایت سیجی کوک موجود است و می توانید از لینک دانلود پریست فتوشاپ در سیجی کوک به پریست های فتوشاپ هم دسترسی داشته باشید.

همچنین برای ویرایش ویدیو ها و اعمال فیلتر رنگی روی ویدیو های خود می توانید از بخش پریست پریمیر در سایت سیجی کوک پریست های حرفه ای اصلاح رنگ و نور برای نرم افزار پریمیر دانلود کنید و ویدیو های خود را با استفاده از پریست های آماده متحول کنید استفاده از این پریست ها روی ویدیو کار ساده ای است و در مجله سیجی کوک آموزش نحوه کار با آنها وجود دارد.

آموزش نصب پریست لایتروم موبایل

برای شروع کافی هست نسخه اندروید یا IOS اپلیکیشن لایت روم را روی گوشی خود نصب کنید، این برنامه رایگان است و به راحتی می توانید آن را نصب و دانلود کنید، این اپلیکیشن یکی از حرفه ای ترین برنامه های ویرایش عکس برای موبایل است.

ما در این آموزش یک مجموعه پریست اصلاح رنگ تصاویر بلاگری اینستاگرام را از سایت CGKOK دانلود کرده ایم، برای دانلود این مجموعه دانلود پریست لایت روم از CGKOK را در گوگل سرچ کنید، پریست های لایت روم برای موضوعات مختلف عکاسی به صورت اختصاصی وجود دارد، برای مثال پریست لایتروم اصلاح تصاویر پرتره یا تصاویر طبیعت یا تصاویر شب و یا هر موضوع عکاسی دیگری…

مراحل نصب پریست روی اپلیکیشن لایت روم

 1. فایل های پریست لایت روم موبایل فرمت .DNG دارند، پریست های که دانلود کرده اید را از حالت فشرده خارج کنید و در موبایل خود کپی کنید تا در گالری گوشی شما قرار بگیرند.
 2. در اپلیکیشن لایت روم از بخش Library گزینه new item را بزنید و یک آلبوم با اسم presets ایجاد کنید، تمامی پریست های که دانلود می کنیم را به این آلبوم اضافه می کنیم، همچنین شما می توانید برای مجموعه پریست های مختلف آلبوم های مختلف ایجاد کنید.
 3. گزینه ADD Photos From را بزنید و گزینه Device را انتخاب کنید و در گالری گوشی خود فایل های پریست که دانلود کرده اید را انتخاب کنید تا به لایت روم شما اضافه شود.
 4. تصویر پیش نمایش پریست در آلبومی که ساخته اید به شما نمایش داده می شود، پریست مورد نظر را انتخاب کنید، سپس گزینه تنظیمات که آیکون آن به شکل 3 نقطه است و سمت بالا راست وجود دارد را تاچ کنید تا گزینه های آن را ببینید.
 5. در منو باز شده گزینه Copy Settings را بزنید در پنجره بعدی تیک همه گزینه ها را بزنید، سپس تیک تایید در بالا سمت راست را بزنید تا تمامی تنظیمات این پریست آماده برای شما کپی شود.
 6. در بخش Library گزینه new item را بزنید و یک آلبوم دیگر با اسم دلخواه برای تصاویر خودتا بسازید و مطابق مرحله 2 تصاویر خودتان که می خواهید ویرایش کنید را به این آلبوم اضافه کنید.
 7. تصویر مورد نظر خودتان را انتخاب کنید، گزینه تنظیمات که آیکون آن به شکل 3 نقطه است و سمت بالا راست وجود دارد را تاچ کنید و این بار گزینه Paste Settings را بزنید تا تمامی تنظیمات پریست آماده روی تصویر شما هم اعمال شود

آموزش نصب پریست لایتروم

به همین سادگی شما می توانید تنظیمات پریست آماده را کپی کنید و روی تصویر خود اعمال کنید و از پریست آماده لایت روم در موبایل استفاده کنید.

آموزش نصب پریست لایتروم دسکتاپ

مراحل استفاده از پریست لایت روم در نرم افزار ویندوز lightroom هم بسیار ساده است، این نرم افزار حرفه ای ویرایش عکس را از بخش دانلود نرم افزار سایت CGKOK می توانید دانلود کنید. فایل های پریست آماده برای لایت روم دسکتاپ فرمت .XMP دارند که باید آنها را در لایت روم لود کرده و روی تصویر خود اعمال کنیم

 1. تصویر مورد نظر خودتان را در بخش Library نرم افزار لایت روم باز کنید و سپس وارد بخش Develop در نرم افزار لایت روم شوید.
 2. یک پنل در سمت چپ با عنوان Presets وجود دارد آن را باز کنید، تعدادی پریست پیش فرض برنامه برای اعمال روی تصاویر در این بخش وجود دارد.
 3. آیکون + را بزنید و گزینه Import Presets را انتخاب کنید، در سیستم خود به محلی که پریست ها در آن قرار دارد رفته و همه پریست ها را انتخاب کرده و گزینه Import را بزنید.
 4. بعد از این کار یک فولدر به انتهای لیست پریست های پیش فرض اضافه می شود، با اسم همان مجموعه پریست که دانلود کرده اید و فقط کافی است روی هر کدام کلیک کنید تا روی تصویر شما اعمال شود و از آن پریست آماده استفاده کنید.

آموزش نصب پریست لایتروم

چرا باید از پریست لایتروم استفاده کنیم؟

شما با ثبت یک عکس با بهترین کادر بندی و ترکیب بندی فقط بخشی از مسیر یک عکس عالی را طی کرده اید، در نرم افزار و در هنگام ادیت عکس بخش دیگر کامل می شود، نرم افزار lightroom یکی از تخصصی ترین و حرفه ای ترین نرم افزار ها برای کار ادیت تصاویر است، هم در موبایل و هم دسکتاپ در اختیار شما است و دسترسی به آن ساده است. تنظیمات بسیار زیاد، حرفه ای و تخصصی در این نرم افزار وجود دارد و ویرایش تصاویر به صورت اختصاصی بسیار زمان بر و نیازمند تخصص در این نرم افزار و آشنای با پارامتر های مختلف است، استفاده از پریست آماده کار ما را بسیار ساده می کند و نیاز به صرف ساعت ها زمان برای تغییر تنظیمات مختلف نیست و فقط با چند کلیک ساده می توان به ادیت های جذابی دست یافت

مزیت دوم این هست که ما می توانیم هر پریست آماده ای که روی عکس خود اعمال می کنیم را دوباره ویرایش کنیم و به راحتی پریست آماده را سفارشی سازی کرده و متناسب با عکس خود تغییر دهیم.

همچنین یک امکان خوب دیگر پریست این هست که اگر خود ما ساعت ها زمان برای ویرایش یک عکس صرف کردیم به راحتی می توانیم همان تنظیمات را ذخیره کرده و روی تصاویر دیگر خود اعمال کنیم.

رفع اشکال در کار با پریست های آماده

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد، همانطور که در توضیحات بالا گفته شد می توانید از سایت CGKOK پریست های حرفه ای را دانلود کنید و فقط کافی است دانلود پریست لایت روم از CGKOK را در گوگل سرچ کنید. در صورتی که برای استفاده از پریست های آماده سوالی داشتید یا نیاز به راهنمایی بیشتری دارید حتما در کامنت های همین پست سوال خود را ارسال کنید حتما بررسی و پاسخ داده می شود.

4 نظرات
 1. نگار می گوید

  خیلی مفید و عالی بود ممنون واقعا
  باید کلی پریست لایت روم دانلود کنم برای گوشیم، خیلی عکس افکت های قشنگی به عکس میده

  1. نرگس محرمی می گوید

   باسلام خوشحالیم که متن براتون مفید بوده.

 2. آرمان می گوید

  اون عکس آموزش پریست لایت روم موبایل خیلی کوتاه مختصر مفید بود واقعا مرسی

  1. نرگس محرمی می گوید

   باسلام خوشحالیم که براتون مفید بوده.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.