از کار افتادن دیتاسنترهای گوگل و اوراکل به دنبال گرمای بی‌سابقه لندن

0 1
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد دیتاسنترهای مورد استفاده گوگل و اوراکل در لندن روز سه‌شنبه در پی موج گرمای شدیدی که انگلیس را فرا گرفت، از کار افتادند که باعث شد بعضی از وب سایتها از دسترس خارج شوند.

از کار افتادن دیتاسنترهای گوگل و اوراکل به دنبال گرمای بی‌سابقه لندن

گوگل و اوراکل مشکلات سیستم‌های خنک کننده را عامل اختلال فعالیت دیتاسنترهای خود اعلام کردند. در نخستین پیام اوراکل که اواخر روز سه شنبه در صفحه خدمات این شرکت ظاهر شد، به گرمای غیرمعمول اشاره شد که روی تجهیزات ابری و شبکه در تاسیسات جنوب لندن آسیب زد.

شرکت گوگل بعدازظهر سه‌شنبه مشکل مشابهی را در پایگاه خود در لندن گزارش کرد. این شرکت در وب سایت خدمات مشتری اعلام کرد شمار کوچکی از کاربران سرویس ابری این شرکت با این اختلال روبرو شده‌اند. گوگل اعلام کرد بعضی از بخشهای خدمات ابری خود را برای جلوگیری از آسیب دیدگی دستگاه‌ها و ادامه اختلال، غیرفعال کرده است.

همان طور که گفته شد گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد دیتاسنترهای مورد استفاده گوگل و اوراکل در لندن روز سه‌شنبه در پی موج گرمای شدیدی که انگلیس را فرا گرفت، از کار افتادند که باعث شد بعضی از وب سایتها از دسترس خارج شوند. چند ساعت بعد، خدمات ابری گوگل در لندن همچنان مختل بود. سرویس میزبانی وب ورد پرس، گوگل را عامل قطعی خدماتش در اروپا اعلام کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دمای هوا در انگلیس روز سه شنبه به بیش از ۴۰ درجه رسید و آتش سوزی‌هایی در سراسر لندن به وقوع پیوست.

این در حالی است که مدتی قبل روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه نوشت: گوگل پیشنهاد کرده است بخشهایی از کسب و کارش که مسئول فروش و قرار دادن تبلیغات در وب سایتها و اپلیکیشن‌ها هستند را جدا کرده و به صورت شرکت مستقلی دربیاورد که تحت کنترل آلفابت خواهد بود و ده‌ها میلیارد دلار ارزش خواهد داشت.

آلفابت در بیانیه‌ای به رویترز اعلام کرد سرگرم تعامل با رگولاتورها برای پرداختن به این نگرانیهاست و برنامه‌ای برای فروش یا خروج از کسب و کار فناوری تبلیغات ندارد. این شرکت گفت: ما عمیقا متعهد به فراهم کردن ارزش برای مجموعه گسترده‌ای از ناشران و تبلیغات کنندگان در این بخش به شدت رقابتی هستیم.

اما برندن کرسین، وکیل ضد انحصارطلبی نماینده ناشران و شرکتها در فضای فناوری تبلیغات در خصوص کافی بودن چنین پیشنهادی، ابراز بدبینی کرد.

وزارت دادگستری آمریکا تمایل فوری برای فروش دارایی گوگل را ابراز کرده و خواستار اصلاحات ساختاری برای حل نگرانی‌های انحصارطلبی شده است. این وزارتخانه در اکتبر سال ۲۰۲۰ از گوگل شکایت کرد و این شرکت را متهم کرد به صورت غیرقانونی از نفوذ بازار خود برای حذف رقیبانش استفاده می‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، رگولاتور رقابت انگلیس در ماه مه، دومین تحقیقات درباره شیوه‌های تبلیغات گوگل را آغاز و اعلام کرد که این غول جست و جو ممکن است در رقابت خلل ایجاد کرده و به سرویسهای خود ارجحیت داده باشد. اروپاهم ژوئن سال گذشته تحقیقاتی در خصوص سوءاستفاده آلفابت از نفوذ بازارش در کسب و کار تبلیغات دیجیتالی را آغاز کرد.

بیشتر بخوانید: «تولیدکنندگان محتوا می‌توانند از ویدیوهای کوتاه در فیس بوک درآمد کسب کنند»

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.