هش ریت بیت کوین تنها در ۲ روز به افزایش ۴۲ درصدی رسید

0

رسانه مدیاتی – نرخ هش ریت بیت کوین تنها در دو روز با افزایش ۴۲ درصدی روبه‌رو شد. در این شرایط به نظر می‌رسد تعداد زیادی از ماینرهای چینی جابه‌جایی سالانه خود را تمام کرده باشند.

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد شبکه بیت کوین در روز گذشته با جهش ۳۰ درصدی روبه‌رو شده است که اگر این شرایط پایدار باقی بماند پیش‌بینی می‌شود افزایش سختی شبکه طی اصلاح سختی آینده رخ دهد. طبق داده‌هایی که در کوین وارز (Coinwarz) موجود است هش ریت شبکه بست کوین به دلیل تحمل فشار کوتاهی که مدتی در بالای ۱۶۰ اگزا هَش بر ثانیه داشت، در حال حاضر ۱۵۷.۵ اگزا هش بر ثانیه است که نشان می‌دهد هش ریت بیت کوین تنها در دو روز با افزایش ۴۲ درصدی روبه‌رو شده است.

گفته می‌شود این افزایش به دلیل کاهش شدید هس ریت در پایان ماه اکتبر یعنی اوایل آبان ایجاد شده است. تعداد زیادی از تحلیل‌گران نیز اعلام کردند پایان فصل بارندگی در سیچوانِ چین دلیل کاهش هش ریت بوده است؛ زیرا استان سیچوان یکی از مراکز اصلی ماینینگ جهان محسوب می‌شود. همچنین انرژی برق آبی زیاد و ارزان قیمت در این منطقه، به صورت سالانه ۸۰ درصد از ماینر‌های چینی را در فصل بارندگی‌ها جذب این استان می‌کند. نتایج بررسی‌های کوین شیرز (Coinshares) نشان می‌دهد که ۵۴ درصد از کل فعالیت‌های ماینینگ جهان در سیچوان چین انجام می‌شود.

یکی از تحلیل‌گران این حوزه با انتشار یک توییت اعلام کرده است که جهش بزرگ ۲۹.۷ درصدی هش ریت بیت کوین در ۱۰ ساعت گذشته نشان می‌دهد که دستگاه‌های استخراج زیادی فعال شده‌اند. احتمالا فرآیند جا‌به‌جایی ماینر‌های سیچوان تمام شده است. او همچنین گفته است که دلیل زیاد شدن دوباره هش ریت بیت کوین به دلیل پایان یافتن مهاجرت فصلی ماینر‌های چینی از سیچوان به سایر استان‌های این کشور مانند شین جیان و مغولستان داخلی است.

سختی استخراج با زیاد شدن فعالیت‌های آن بیشتر می‌شود. به این منظور  کاهش میزان سختی استخراج در شبکه بیت کوین پس از جابه‌جایی ماینر‌های چینی در ماه اکتبر ایجاد شده است. این افزایش مجدد هش ریت برای ماینرهای غیر چینی که در این مدت سود قابل توجهی کسب کرده بودند می‌تواند سخت باشد. جالب است بدانید که کاهش ۱۶ درصدی ماه اکتبر، بیشترین کاهش سختی استخراج در ۹ سال اخیر بوده است. در اوایل هفته جاری، شرکت روسی ایی ان پلاس گروپ (En+ Group)، بزرگترین نیروگاه برق آبی مطعلق به بخش خصوصی در جهان، اعلام کرد که با مشارکت شرکت داخلی بیت ریور (Bitriver)، مشغول راه‌اندازی یک واحد ماینینگ ارز دیجیتال است.

  ماینر بیت کوین از کجا بخریم؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.