پیش‌بینی قیمت طلا؛ چه زمانی برای خرید مناسب است؟

0

رسانه مدیاتی – طلا در روز پنجشنبه ۲۹ آبان، با قیمت یک میلیون و ۱۱۳ هزار تومان معامله شد. در حال حاضر نیز برخی پیش‌بینی‌ها برای کاهش روند قیمت طلا در آینده وجود دارد.

پیش‌بینی قیمت طلا

نادر بذرافشان دبیر هیئت مدیره اتحادیه طلای تهران اعلام کرده است که اگر قیمت دلار و انس جهانی طلا در بازارهای بین‌المللی روند کاهشی داشته باشد طلا نیز در هفته آینده دوباره ارزان می‌شود.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که قیمت اونس طلا در روزهای اخیر بازارهای جهانی با کمی افزایش روبه‌رو شده است. این در حالی است که روند قیمت دلار برای چهار روز متوالی کاهشی بود. با این وجود قیمت هر اونس طلا با ۴ دلار افزایش ۱۸۷۰ دلار اعلام شد. این افزایش قیمت در روز جاری باعث شد که هر اونس این فلز گران‌بها در هفته با 19 دلار یا 1 درصد کاهش قیمت روبه‌رو شود که نسبت به کاهش 61 دلاری هفته گذشته کم به شمار می‌رود.

نوسانات بازار طلا در هفته جاری نیز به دلیل انتشار خبرهای مربوط به واکسن کرونا بود. با این تفاوت که خبرهای جدید قدرت نوسان‌های قیمتی را مانند هفته قبل نداشتند. این در حالی است که نوسان قیمت طلا در هفته گذشته بیش از ۱۰۰ دلار بود. این هفته بالاترین قیمت لحظه‌ای 1896 دلار و پایین ترین آن 1856 دلار بودند.

دلیل افزایش قیمتی که روز جمعه رخ داد، شوک نطق استیو منوچین، وزیر خرانه‌ داری آمریکا درباره محرک‌های مالی و دگرگونی‌ کلی برنامه‌های اعطای وام ضروری بود. وی اعلام کرد که به همراه رئیس ستاد کاخ سفید، مارک میدوز، روز جمعه با رهبران جمهوری خواه کنگره درباره بسته‌های کمک اقتصادی صحبت خواهند کرد. این صحبت‌ها باعث ایجاد امید برای تصویب محرک‌های مالی جدیدی که برای طلا مثبت به شمار می‌روند افزایش داد.

یکی دیگر از عواملی که باعث افزایش قیمت طلا شد پایان یافتن اعطای وام ضروری بود که بخشی از قانون کرز آمریکا به شمار می‌رود. برخی افراد نیز این اتفاق را به عنوان بخشی از قانون کرز آمریکا اعلام کردند.

شرکت خدمات  خدمات مالی مکواری که زرگترین ارائه‌کننده خدمات بانکداری و مدیریت سرمایه‌گذاری در کشور استرالیا  به شمار می‌رود اعلام کرده است افت قیمت طلا در این دو هفته به دلیل واکسن کرونا نیست. این شرکت پیش‌بینی کرده است که قیمت طلا در سال آینده با سقوط ۱۷ درصدی روبه‌رو شود و در حدود 1550 دلار قرار ‌گیرد. این در حالی است که تعداد زیادی از افراد مانند گلدمن ساکس پیش‌بینی کردند که چشم انداز طلا حتی با وجود بهبود شرایط اقتصادی به منظور ایجاد احتمالی تورم مثبت دیدند. این در حالی است که شرکت مکاوری چنین نظری را قبول ندارد.

  تحلیل جی‌پی‌مورگان حرکت سرمایه‌گذاران نهادی از طلا به بیت کوین را نشان می‌دهد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.