ساخت اولین گوشی هوشمند آنتی باکتریال در جهان خبرساز شد

0

رسانه مدیاتی – شرکت بولیت (Bullitt) موفق شده است تا اولین گوشی هوشمند آنتی باکتریال جهان که می‌تواند از گسترش میکروب جلوگیری کند را بسازد.

اولین گوشی هوشمند آنتی باکتریال در جهان

گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد این گوشی کت اس ۴۲ (Cat S۴۲) نام‌گذاری شده است. این دستگاه پیشرفته و مقاوم که می‌تواند همه نیازهای کاربران را برطرف کند با قیمت ۲۲۹ پوند به فروش می‌رسد. اما مدل‌هایی که به فناوری ضدمیکروب (بایومستر) مجهز هستند تا ابتدای سال ۲۰۲۱ در دسترس نخواهند بود.

این شرکت امید دارد که تا سال بعد بتواند قابلیت آنتی باکتریال را به سایر گوشی‌های کمپانی کاترپیلار (Cat) مانند کت اس ۵۲ ۳۸۰ پوندی و کت اس ۶۲ که ۵۹۹ پوندی است اضافه کند. شایان ذکر است که گوشی‌های کت مدل اس ۶۲ مجهز به دوربین تصویربرداری حرارتی خواهند بود.

این گوشی آنتی باکتریال به دلیل یون‌های نقره‌ای که در مواد آن قرار دارند با انجام فرایندهای تولید، با گسترش باکتری‌ها مقابله می‌کنند. با وجود اینکه این گوشی باکتری‌ها و ویروس‌هایی مانند ویروس کرونا را به صورت فعال خنثی نمی‌کند اما می‌تواند از گسترش عوامل بیماری‌زا جلوگیری کند.

با جلوگیری از تکثیر میکروب‌ها تعداد آن‌ها به صورت طبیعی کمتر می‌شود. به این منظور کمپانی بولیت اعلام کرده است که این ماده آنتی باکتریال به نام بایومستر می‌تواند تعداد باکتری‌ها را در مدت ۱۵ دقیقه به میزان ۸۰ درصد و در عرض ۲۴ ساعت تا ۹۹.۹ درصد کاهش دهد.

افرادی که این گوشی مقاوم را ساخته‌اند اعلام کردند که این دستگاه به صورت کامل ضدآب است. به همین منظور کاربران باید آن را به صورت مرتب با آب،صابون، ضد عفونی کننده‌ها و حتی مواد سفیدکننده بشویند تا تمیز بماند.

پیتر کانینگام (Peter Cunningham) معاون رئیس شرکت بولیت درباره این موضوع اعلام کرد: این گوشی در حال حاضر می‌تواند برای افرادی که در مراکز بهداشتی و درمانی کار می‌کنند یا افرادی که برای انجام کارهای خود باید به چندین مکان مراجعه کنند و  بیشتر در معرض آلودگی و ابتلا به ویروس کرونا یا سایر بیماری‌های مسری هستند مفید باشد.»

از زمانی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده است تاکنون چندین بار برای شست‌وشوی مکرر دست‌ها تاکید شده است. به این منظور پروفسور پیتر هال از دانشگاه واترلو اعلام کرده است که تلفن‌ها باید به مدت دو مرتبه در طول روز تمیز شوند. یک برای وعده ناهار و یک بار برای وعده عصر تا از انتقال بیشتر ویروس کرونا جلوگیری شود.

کمپانی بولیت گوشی هوشمند کت اس ۴۲ را به گوریلا گلس و استیل ضد زنگ مجهز کرده است. به همین منظور این گوشی در مقابل گرد و غبار و نوسانات شدید دما مقاومت زیادی دارد.

  سامسونگ و ال‌جی نمایشگر آیفون 12 را تامین می‌کنند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.