لباس‌ها چه نقشی در انتقال ویروس کرونا دارند؟

0

رسانه مدیاتی – به گفته عضو ستاد ملی مقابله با کرونا لباس‌های تاناکورایی عامل انتقال ویروس کرونا و بسیاری از بیماری‌های عفونی هستند.به همین منظور در استفاده از آن‌ها باید دقت شود.

دکتر مردانی بر استفاده ماسک که یکی از بهترین راهکارهای جلوگیری از انتقال ویروس است گفت: «لباس‌های آلوده به کووید 19 در شرایط مختلف می‌تواند بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت ویروس کرونا را به سایر افراد انتقال دهد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه گفت: «لباس‌های تاناکورایی باید پیش از عرضه برای فروش در فروشگاه‌ها به خوبی شسته و ضدعفونی شوند. در هر حال رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانند رعایت فاصله اجتماعی و شست‌وشوی مکرر دست‌ها از یکدیگر می‌تواند بهتریت اقدامات به منظور کاهش آلودگی و انتقال کرونا باشد. در حالت کلی رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند سلامتی و ادامه زندگی را تامین کند.»

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا علاوه بر آن نیز اعلام کرد: «ویروس کرونا ممکن است ضعیف شه باشد اما در همان سطح همچنان می‌تواند افراد بزرگسال و افرادی که بهداشت فردی را به خوبی رعایت نمی‌کنند درگیر کند.»

وی همچنین از مردم خواست که رعایت کامل پروتکل‌ها مانند ماسک زدن، شستن مکرر دست و رعایت فاصله اجتماعی را جدی بگیرند و خود را در مقابل ویروس کرونا حفظ کنند.

دکتر مردانی از مردم خواست که فریب ادعاهای مربوط به داروهای ضدکرونایی را نخورند. در حال حاضر هیچ دارویی به منظور پیشگیری از کووید 19 در دنیا وجود ندارد. هر دارویی نیز باید پس از تاییدیه‌های علمی و آزمایشگاهی معتبر در جهان در دسترس قرار بگیرد. در حال حاضر چیزهای زیادی وجود دارد که درباره این ویروس جدید نمی دانیم. هر روز نیز نکات جدیدی درباره آن کشف می‌شود.

در نهایت اگر برای ورزش کردن در محله از خانه خارج می‌شوید یا قصد خرید از فروشگاه‌های موادغذایی را دارید، متاسفانه این احتمال وجود دارد که لباس‌ها و کفش‌های شما به ویروس کرونا آلوده شوند. با توجه به این موارد باید گفت که رعایت نکات بهداشتی مربوط به لباس و کفش به منظور مقابله با ویروس کرونا باید جدی گرفته شود.

مراجعه به فروشگاه‌های موادغذایی به اندازه متوسط ضرورتی برای شستن لباس‌های شما ایجاد نمی‌کند. با این وجود اگر نتوانستید فاصله اجتماعی را رعایت کنید و کسی در نزدیکی شما عطسه و سرفه کرد، بهتر است لباس‌های خود را بشویید.

سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته(چهارشنبه) از مرگ ۴۶ هزار و ۲۰۷ نفر از هووطنان از زمان شیوع کووید 19 (اوایل اسفند ۱۳۹۸) تا کنون خبر داد.

  تاثیر شگفت‌انگیز گردو در تقویت عملکرد قلب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.