چرا خرید اینترنتی طلا توصیه نمی‌شود؟

0

رسانه مدیاتی – بازرس هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران با توجه به محدویت‌های کرونایی و خرید و فروش‌های مجازی به مردم توصیه کرد از خرید مجازی طلا پرهیز کنند و به صورت فیزیکی برای خرید مراجعه کنند.

از خرید اینترنتی طلا بپرهیزید

طبق گزارش‌های اخیر سید محمود فضل آذر شربیانی اعلام کرد که امروزه فضای مجازی و پیج‌های فروش طلا و جواهر به شدت افزایش پیدا کرده است. به همین منظور ما به خریداران توصیه می‌کنیم که تا می‌توانند از معاملات طلا به صورت مجازی دوری کنند. همچنین اگر مجبور شدند در این فضاها خرید کنند باید به شناسایی و اصالت فروشنده توجه کافی و لازم را داشته باشند.

وی در ادامه اعلام کرد که یکی از فاکتورهای شناسایی فروشنده طلا و اصالت آن‌ها در فضای مجازی ثبت مشخصات صنفی آن در صفحه اصلی سایت و یا پیج فروشنده است. علاوه بر این موارد داشتن جواز کسب معتبر از اتحادیه طلا و جواهر آن شهر که زیرمجموعه وزرات صمت است. همچنین مشخص بودن نشانی و درج تلفن واحد صنفی از دیگر موارد لازم برای فروشنده مصنوعات طلا در فضای مجازی است.

مسئول پیگیری و هماهنگی فضای مجازی اتحادیه طلا و جواهر تهران همچنین اعلام کرد: «ما به شدت توصیه می‌کنیم که مردم تا جایی که می‌توانند خرید‌های مربوط به طلا و جواهر و مصنوعات طلا را به صورت حضوری انجام دهند. همچنین از خریدهای مجاری که نسبت به آن‌ها اطمینان ندارند دوری کنند و فقط در مواقع ضروری اقدام به خرید در فضاهای مجازی کنند. در فضاهای مجازی ممکن است برخی مجرمان سایبری مردم را به سایت‌های کلاه‌برداری و فیشینگ هدایت کنند و اطلاعات کاربری و هویتی آن‌ها را به سرقت ببرند. همچنین با سواستفاده از اطلاعات بانکی حساب آن‌ها را خالی کنند.»

شربیانی در ادامه تصریح کرد: «تا حد زیادی مشاهده شده است در فضاهای مجازی و صفحات مجازی و صفحات نامعتبر آن با سواستفاده از غفلت و سهل انگاری مشتریان اقدام به کلاهبرداری نموده اند و در این میان اتحادیه طلا و جواهر امکان رسیدگی به این پرونده ها را نخواهد داشت. این افراد نیز دچار ضرر و زیان خواهند شد و نمی‌توانند دوباره پول خود را به دست آورند.»

وی در پایان اعلام کرد: «داشتن فاکتورهای رسمی به همراه مشخصات فروشنده و نشانه‌او یکی از مهم‌ترین نکات برای معامله در این فضاهای مجازی است. علاوه بر آن خریداران می‌‌توانند به منظور احراز هویت فروشندگان طلا و جواهر در فضای مجازی برای دارا بودن جواز کسب از اتحادیه طلا و جواهر استعلام نمایند.»

  لیست کارگزاری های بورس
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.