یکی دیگر از عوارض ابتلا به ویروس کرونا مشخص شد

0 0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – به گفته عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا به تازگی برخی دیگر از عوارض ابتلا به ویروس کرونا مشخص شده است که شامل کهیر، جوش و ریزش مو می‌شود. اما جای نگرانی نیست؛ این عوامل نیز به کمک تغذیه مناسب درمان خواهند شد.

ریزش مو از عوارض ابتلا به ویروس کرونا

مسعود مردانی عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در مصاحبه خود درباره نشانه‌ها و عوارض بیماری کرونا اعلام کرد: «در حال حاضر ویروس کرونا برای تعداد زیادی از دانشمندان کامل شناخته نشده است. این ویروس خطرناک می‌تواند در هر لحظه و در هر جا با علائم و عوارض جدیدی بروز پیدا کند و برای بسیاری از افراد خطرناک باشد.»

وی در ادامه اعلام کرد: «در حال حاضر زدن کهیر، جوش و حتی ریزش مو می‌تواند از عوارض ابتلای فرد به ویروس کرونا باشد که به تازگی شناخته شده است.  البته جای نگرانی وجود ندارد؛ این نشانه‌ها با گذشت زمان و با تغذیه سالم برطرف خواهند شد.»

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در ادامه به افراد توصیه کرد که به تغذیه مناسب خود در زمان شیوع ویروس کرونا توجه جدی داشته باشند. طبق آخرین پژوهش‌ها که توسط دانشمندان انجام شده است تعداد زیادی از عوارض بیماری کرونا مانند جوش زدن، کهیر و حتی ریزش مو با مصرف انواع ویتامین ها برطرف می‌شود.

مردانی همچنین تاکید کرد: «در حال حاضر یکی از مسئله‌های مهم در دوران قرنطینه، پیشگیری از سوء تغذیه در بین افراد مبتلا به بیماری کرونا است؛ زیرا اگر تغذیه افراد سالم باشد و مواد مقوی مصرف کنند می‌توانند ایمنی بدن خود را در برابر این ویروس افزایش دهند.»

عضو کمیته علمی ستاد مقابله کرونا به زدن ماسک تاکید کرد و گفت: «در حال حاضر بهترین روش برای مقابله با ویروس کرونا، زدن ماسک است. افراد نیز باید ماسک زدن را هنگام خروج از منزل جدی بگیرند، ترددهای غیرضروری در سطح شهر نداشته باشند و از حضور در محل‌های شلوغ و به ویژه مسقف خودداری کنند.»

مردانی همچنین افزود: «مردم نقش مهمی در کاهش شیوع ویروس کرونا دارند و باید با همکاری یکدیگر چرخه انتقال ویروس کرونا را از بین ببرند تا این ویروس کنترل و مهار شود. همچنین افراد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای و سالمندان نیز باید بیشتر از خود مراقبت کنند؛ ریرا بیشتر از سایرین در معرض خطر قرار دارند.»

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در پایان گفت: «افرادی که مشکوک به کرونا هستند باید در منزل خود را قرنطینه کنند و در اجتماعات حضور نداشته باشند؛‌ این کار می‌تواند از انتقال ویروس کرونا جلوگیری کند.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.