همراه اول امروز چهارمین سایت 5G خود را راه‌اندازی می‌کند

0 11
زمان مطالعه: 2 دقیقه

چهارمین سایت شبکه 5G همراه اول، امروز شنبه در مجموعه باغ کتاب تهران به بهره‌برداری می‌رسد.

چهارمین سایت 5G همراه اول پیش از شروع نوروز ۱۴۰۰، صبح امروز شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ با حضور علی نیکزاد نایب رئیس مجلس ، مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار (همراه اول) و جمعی از اصحاب رسانه و مدیران حوزه ارتباطات کشور به‌صورت‌ رسمی به بهره‌برداری می‌رسد.

5G همراه اول در تهران رکورد زد

همراه اول دهم اسفندماه و همزمان با بهره‌برداری از نخستین سایت 5G تهران و سومین سایت این اپراتور در کشور توانست بالاترین رکورد سرعت اینترنت ایران را به ثبت رساند.

این شرکت  از سال ۱۳۹۵ ورود به فناوری 5G را شروع کرده و با استفاده از توان داخلی شامل تیم‌های فنی اپراتور و شرکت‌های ایرانی، فرآیند بومی‌سازی 5G را پیش برده است.

نخستین اپراتور تلفن همراه کشور با بهره برداری رسمی از 5G روی شبکه واقعی، توانست به سرعت ۳.۶۳۳ گیگابیت بر ثانیه دست یابد که تا پیش از ارائه این خدمت به صورت تجاری بی‌سابقه بود.

افزایش سرعت توسعه 5G همراه اول

هم‌اکنون با توجه به تسلط کامل متخصصان همراه اول بر فناوری 5G،  توسعه این تکنولوژی با سرعتی بالاتر پیش می‌رود و امروز قرار است باغ کتاب تهران نیز تحت پوشش شبکه 5G همراه اول قرار گیرد.

باغ کتاب تهران یکی از مجموعه‌های چندمنظوره شهر تهران است که در آن ضمن ارائه خدمات برای کتاب‌دوستان، خدماتی چون فضای کار اشتراکی، نمایش فیلم در سالن‌های سینما، رستوران، کافه و فضا برای گردش و پیاده‌روی ارائه می‌شود. این باغ در میان دو بزرگراه حقانی و همت و در مجاورت کتابخانه ملی قرار دارد.

با در نظر گرفتن دو سایت در مشهد مقدس و یک سایت در برج ستاره ونک تهران که مورد بهر‌ه‌برداری رسمی قرار گرفته‌اند، با بهره‌برداری سایت باغ کتاب تعداد سایت‌های فعال 5G همراه اول به چهار مورد می‌رسد.

البته همراه اول برنامه توسعه این نسل از تکنولوژی را در دیگر نقاط کشور نیز طراحی و برنامه‌ریزی‌ کرده است و به مرور دیگر نقاط نیز وارد مدار خدمات‌رسانی می‌شوند.

نحوه استفاده مشترکان همراه اول از 5G

مشترکان همراه اولی که علاقه‌مند به استفاده از  شبکه 5G کشور هستند، در صورت داشتن گوشی تلفن همراه 5G می‌توانند در نقاط تحت پوشش، از جدیدترین و سریع‌ترین اینترنت جهان بهره‌ ببرند.

مشترکانی که  گوشی تلفن همراه 5G ندارند، می‌توانند از طریق مودم و سرویس وای‌فای به شبکه همراه اول متصل و از مزایای این فناوری بهره‌مند شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.