بیت کوین دوباره وارد کانال 60 هزار دلاری می‌شود؟

0

رسانه مدیاتی – گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد ورود موج جدیدی از سرمایه‌های ورودی باعث شده است قیمت‌های بیت کوین و ارزهای دیجیتالی دوباره بر مدار صعودی قرار بگیرد. اما آیا بیت کوین دوباره موفق می‌شود وارد کانال ۶۰ هزار دلاری شود؟

بیت کوین دوباره وارد کانال 60 هزار دلاری می‌شود؟

با توجه به گزارش‌هایی که سی‌ان‌بی‌سی منتشر کرده است رویای به دست آوردن سودهای زیاد و نوسان‌های وسوسه‌انگیز ارزهای دیجیتالی باعث شده است تا سرمایه‌های جدید به این بازار با شیب تندی وارد شود.

روزنامه چوسان ایلبو کره جنوبی با ارائه گزارشی اعلام کرد که تب‌وتاب ارزهای دیجیتالی در این کشور مقداری نگران‌کننده است و بسیاری از جوانان ۲۰ تا ۳۰ سال کره ای به خیال یک شبه پولدار شدن، کار خود را رها کرده اند و تمام دارایی های خود را وارد بازار کردند.

بانک های مرکزی بزرگ جهان مانند بانک مرکزی آمریکا و همتای چینی آن نیز کار روی صدور ارز دیجیتال ملی خود را شروع کرده‌اند. در حالی که مدت زمان زیادی تا راه اندازی ویان دیجیتالی باقی نمانده، هیرت پیرس کمیسر مالی سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا اعلام کرد که ارزهای دیجیتالی مانند یوان دیجیتال قرار نیست سلطه دلار بر بازارهای مالی را به چالش بکشند و دلار جایگاه ممتاز خود را در نظام مالی جهان حفظ خواهد کرد.

با ورود هرچه بیشتر شرکت های بزرگ به بازار ارزهای دیجیتالی، این بار بانک سرمایه گذاری اروپا اعلام کرد که نخستین اوراق قرضه مبتنی بر فناوری بلاکچین اتریوم را صادر کرده است. معامله گران ارزهای دیجیتالی امیدوارند ورود تدریجی بانک های بزرگ به بازار باعث شود تا جریانات سرمایه ای در نیمه دوم امسال افزایش زیادی پیدا کند و مقبولیت این ارزها نیز به عنوان ابزاری برای پرداخت و حفظ ارزش افزایش پیدا کند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۲۲۱۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۶ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۱ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

بیشتر بخوانید: «رکورد جدید بیت کوین با ورود به کانال 60 هزار دلاری»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.