زمان تمدید مهلت ثبت نام و پرداخت وام کرونا اعلام شد

0

رسانه مدیاتی – به گفته معاونت اقتصادی ریاست جمهوری، سال گذشته ستاد ملی کرونا مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان به منظور مقرری بیمه بیکاری درنظر گرفته بود که پرداخت شد. در سال جدید نیز وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی طرح جدیدی را به منظور پرداخت بیمه بیمه بیکاری ارائه کرده است و در صورت تصویب اعلام خواهد شد.

زمان تمدید مهلت ثبت نام و پرداخت وام کرونا اعلام شد

برای مقرری بیمه بیکاری در نظر گرفته بود که پرداخت شد و در سال جدید نیز وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی طرح جدیدی را برای پرداخت بیمه بیکاری ارائه کرده که در صورت تصویب اعلام خواهد شد.

مهلت ثبت نام و پرداخت تسهیلات به متقاضیان مشاغل و کسب و کار‌هایی که از کرونا آسیب دیدند تا پایان شهریور ماه تمدید شدهاست و وزارت کار نیز طرح جدیدی را به منظور پرداخت بیمه بیکاری ارائه کرده است که بلافاصله پس از تصویب اعلام می‌شود.

طبق گزارش‌ها به دنبال شیوع پاندمی کرونا و تاثیرگذاری آن بر بسیاری از مشاغل و کسب و کارها، مقرر شد بیمه بیکاری سه ماه اسفند ۱۳۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۹ به افراد بیکار شده و کارگران آسیب دیده از کرونا پرداخت شود؛ طبق این موارد به منظور حمایت از صنوف و کارگران آسیب دیده از کرونا، مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار از سوی دولت به صندوق بیمه بیکاری اختصاص یافت.

وزارت کار با راه‌اندازی سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری از کسانی که در مدت زمان سه ماهه دچار بیکاری و توقف فعالیت شده بودند درخواست کرد که به سامانه‌ای با آدرس bimebikari.mcls.gov.ir مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند.

طبق اعلام معاونت اقتصادی ریاست جمهوری، سال گذشته ستاد ملی کرونا مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان برای مقرری بیمه بیکاری در نظر گرفته بود که پرداخت شد و در سال جدید نیز وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی طرح جدیدی را برای پرداخت بیمه بیکاری ارائه کرده که در صورت تصویب اعلام خواهد شد.

با توجه به آمار‌های سال گذشته، مقرری ایام بیکاری کرونا در ماه‌های اسفند ۱۳۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۹ برای یک میلیون و ۸۲ هزار نفر با همکاری دولت پرداخت شد و حدود ۹۰ هزار نفر موفق به دریافت بیمه بیکاری ایام کرونا نشده و منتظر واریز مقرری بودند که در آخرین روز‌های پایانی سال گذشته، توانستند این مبلغ را دریافت کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.