اقدامات جدید سامسونگ برای جلوگیری از حملات هک

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – طبق گزارش‌های اخیر سامسونگ تلاش می‌کند تا چندین باگ در گوشی‌های هوشمند خود که می‌تواند به هکرها امکان جاسوسی از کاربران را دهد و کنترل سیستم آن‌ها را به دست بگیرد ترمیم کند.

اقدامات جدید سامسونگ برای جلوگیری از حملات هک

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد این حفره ها به وسیله سرگی توشین، موسس شرکت امنیت سایبری اُوِرسکیورد افشا شده اند که اعلام کرد بیش از ده‌ها مورد آسیب پذیری از این دست وجود دارد که شدت‌های متفاوتی دارند.

این در حالی است که برخی از این آسیب‌پذیری‌ها خطر کمی دارد و به هکرها این امکان را می‌دهد که پیامک‌های دستگاه هدف گیری شده را به سرقت ببرند، بعضی دیگر خطرناک‌تر هستند و معمولا به اقدامی از سوی کاربر نیازی ندارند و می توانند به هکرها اجازه دهند فایل‌های آربیتاری را دستکاری کنند.

در ادامه به دلیل جدی بودن این حمله‌ها و اینکه حداکثر دو ماه زمان می برد تا سامسونگ وصله ای برای حفره های امنیتی منتشر کند، هر دو طرف درباره جزییات بیشتر مربوط به این آسیب پذیری‌ها سکوت کردند؛ در نتیجه معلوم نیست کدام دستگاه‌ها یا نسخه‌های سیستم عامل اندروید تحت تاثیر این مشکلات قرار می‌گیرند.

توشین بیش از ده‌ها آسیب پذیری در دستگاه‌های سامسونگ شناسایی کرده که چند نمونه از آن‌ها مربوط به اپلیکیشن‌های از قبل نصب شده (Bloatware) بوده و در موارد دیگر اپلیکیشن‌های شخص ثالثی را شناسایی کرد که می توانند اجازه‌های ادمین دستگاه را به دست آورده و اپلیکیشن‌های دیگر را حذف کنند.

به کاربران توصیه می‌شود که نرم افزار دستگاه‌های خود را به صورت مرتب آپدیت کنند. در این راستا می‌توانند به بخش تنظیمات و به روزرسانی نرم افزار مراجعه و به روزرسانی های جدید را چک کنند. اگر به روزرسانی وجود داشته باشد، در صفحه دستگاه نمایش داده خواهد شد.

گفته می‌شود مشکل اندروید این است که برخلاف نرم افزار اپل، یک سیستم عامل کد باز است که تولیدکنندگان مختلف رویکردهای مختلفی برای پروسه به روزرسانی آن دارند. سرعت ترمیم آسیب پذیری‌ها به سازنده دستگاه و سیاست پشتیبانی آن بستگی دارد و از تولیدکننده ای به تولیدکننده دیگر متفاوت است.

این در حالی است که تا سال ۲۰۱۹ همه مدلهای گلکسی سامسونگ با به روزرسانیهای امنیتی به مدت چهار سال پشتیبانی شده اند.

بیشتر بخوانید: «آموزش اتصال اکانت اینستاگرام به کلاب هاوس»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.