طلای جهانی در مدار کاهش قیمت

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – طبق گزارش‌ها قیمت طلای جهانی در معاملات امروز بازار به دنبال دلار قوی به پایینترین حد در یک هفته و نیم گذشته کاهش پیدا کرد.

طلای جهانی در مدار کاهش قیمت

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با کاهش۰.۶ درصدی، به ۱۸۶۴ دلار و ۵۸ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با کاهش ۰.۶ درصدی، ۱۸۶۷ دلار و ۶۰ سنت بود.

در این راستا استفن اینس از شرکت مدیریت دارایی اس پی آی اعلام کرد: «بازار این احتمال را می دهد که صحبت‌ها درباره تعدیل سیاست پولی انبساطی آمریکا آغاز خواهد شد و این گمانه زنی سرمایه گذاران را به سودگیری یا کاهش سرمایه گذاری در طلا و ارز مجبور کرده است. به همین مظور دلار مقداری قوی‌تر شده است. تصور می کنم فشارهای تورمی در وضعیتی باشند که ممکن است ادامه پیدا نکنند.»

این در حالی است که دلار در برابر سبدی از ارزهای رقیب ۰.۱ درصد رشد کرد و در بالاترین رکورد یک هفته اخیر ایستاد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر کرد.

آماری که هفته گذشته منتشر شد نشان داد قیمت‌های مصرف کننده آمریکا در ماه مه رشد قوی داشته است. با این وجود مقامات بانک مرکزی آمریکا مکررا اعلام کرده اند که تورم موقتی خواهد بود و انتظار دارند تدابیر محرک مالی برای مدتی ادامه پیدا کنند. در حال حاضر توجه بازار به نشست دو روزه بانک مرکزی آمریکا در هفته جاری و شفافیت بیشتر درباره دیدگاه سیاستگذاران آمریکایی درباره رشد تورم و روند سیاست پولی قرار گرفته است.

طبق گزارش‌های رویترز، تحلیلگران بانک مورگان استنلی روز جمعه با ارائه یادداشتی پیش بینی کردند بانک مرکزی آمریکا در نشست هفته جاری خود برای انعطاف پذیری بیشتر برنامه سیاست پولی انبساطی مقدمه چینی کرده و درباره صحبت درباره تعدیل این برنامه صحبت می کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با افزایش ۰.۳ درصدی، به ۲۷ دلار و ۸۰ سنت رسید. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، در ۲۷۷۱ دلار و ۳۱ سنت ایستاد. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد کاهش، ۱۱۴۳ دلار و ۷۱ دلار معامله شد.

بیشتر بخوانید: «ریپل چیست و چرا با بقیه ارزهای دیجیتال متفاوت است؟»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.