احتمال افزایش مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد که این احتمال وجود دارد که وام پنج میلیون تومانی بازنشستگان کارگری تامین اجتماعی به مبلغ هفت میلیون تومان افزایش پیدا کند.

احتمال افزایش مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی

طبق گزارش‌های اخیر این احتمال وجود دارد که وام بازنشستگان کارگری تامین اجتماعی به هفت میلیون تومان برسد. این در حالی است که زمان آغاز پرداخت وام ضروری به بازنشستگان کارگری، تیرماه است؛ گفته می‌شود که از تیرماه دور جدیدی از پرداخت‌ها آغاز شود.
یکی از خواسته‌های بازنشستگان کارگری، همسان سازی خدمات رفاهی و وامی بوده است. آن‌ها همیشه گفتند که باید وام پرداختی به مشمولان تامین اجتماعی برابر با وام صندوق‌های کشوری و لشگری باشد و حالا به نظر می‌رسد قرار است مبلغ وام اضطراری بازنشستگان افزایش یابد و از پنج میلیون تومان به هفت میلیون تومان برسد.

بازنشستگان ابراز امیدواری می‌کنند این اتفاق هرچه زودتر رخ دهد؛ آن‌ها با تاکید بر اینکه هفت میلیون تومان هم در این زمانه کافی نیست؛ درخواست ساده‌سازی در روند ثبت نام وام و دریافت آن شدند.

این در حالی است که مدتی قبل مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد : «تسهیلات بانکی به بازنشستگان با همکاری بانک رفاه به بازنشستگان پرداخت شده است علاوه بر آن امسال نیز رقم تسهیلات بانکی به بازنشستگان بیشتر شده است؛ این رقم در بودجه سازمان تأمین اجتماعی مبلغ ۲۶۰۰ میلیارد تومان تحت عنوان تسهیلات بانکی بازنشستگاه پیش‌بینی شده است که با توجه به ابلاغ بودجه به بانک عامل ابلاغ شده است.»

او در ادامه اعلام کرد: «بازنشستگان می‌توانند به‌صورت غیرحضوری و از طریق سایت سازمان تامین اجتماعی اقدام به ثبت‌نام به منظور دریافت تسهیلات بانکی کنند که به‌صورت غیرحضوری و توسط کانون‌ها بازنشستگان انجام خواهد شد.»

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی درباره زمان پرداخت وام به بازنشستگان نیزگفته بود: «در مدت زمان دو سه هفته آینده اولین مرحله پس از ثبت نام به بازنشستگان پرداخت خواهد شد و طی ۶ مرحله قرار است تسهیلات بانکی به بازنشستگان پرداخت شود و بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر از این تسهیلات استفاده خواهند کرد.»

متقاضیان حتما باید در زمان ثبت نام شماره دفترکل بازنشستگی، شماره ملی، شماره حساب بانک صادرات و شماره تلفن همراه خود را در سامانه ثبت کنند؛ البته ثبت نام در سامانه، حقی را برای پرداخت وام برای متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.