قابلیت چکاپ امنیتی اینستاگرام برای حفاظت از کاربران

0 21
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – طبق گزارش‌های اخیر اینستاگرام به تازگی ویژگی‌ جدیدی را به نام چکاپ امنیتی ارائه کرده است که به کاربران کمک می‌کند تا امنیت حساب خود را افزایش دهند.

قابلیت چکاپ امنیتی اینستاگرام برای حفاظت از کاربران

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد اینستاگرام به تازگی قابلیت جدیدی را ارائه کرده است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند امنیت اکانت خود را بیشتر کنند.  این طرح با انتشار یک پست خبری توسط اینستاگرام شرح داده شده است و طبق آن قرار است تا چک آپ امنیتی این شبکه اجتماعی به کاربران کمک کند تا بتوانند کاربران را راهنمایی کرده و به افرادی که حساب آن‌ها هک شده است، گام‌های مورد نیاز برای امن ساختن حساب را نشان دهد.

این مورد شامل بررسی فعالیت‌های مربوط به لاگین کردن، مشاهده اطلاعات پروفایل، تائید اینکه حساب‌هایی دارای اطلاعات لاگین مشترک هستند، به روزرسانی بازیابی اطلاعات ارتباطی مانند تلفن و ایمیل خواهد بود.

به کمک چک آپ امنیتی، کاربران می‌توانند ببینید که آیا ایمیل، شماره تلفن، اطلاعات پروفایل و لاگین و هر اطلاعات دیگر آن‌ها صحیح هستند یا خیر و در عین حال هر یک از این موارد را مدیریت کنند.

علاوه بر این موارد، اینستاگرام می‌خواهد مطمئن شود که حساب کاربران با گام‌های پیشنهادی مختلفی امن‌تر خواهد شد که این پیشنهاد‌ها به شرح زیر هستند:

اولین پیشنهاد، تائید هویت دو عاملی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا امنیت بالاتری را داشته باشند و بدون داشتن هر دو بخش رمز عبور (ثابت و یک بار مصرف) امکان ورود به سیستم وجود نداشته باشد.

دومین مورد به روزرسانی ایمیل و شماره تماس کاربران است و مورد سوم به عدم باز کردن پیام‌های مشکوک در میان پیام‌های دریافتی مرتبط است.

چهارمین رویکرد، گزارش محتوای مشکوک و مشکل دار به اینستاگرام خواهد بود و آخرین مورد نیز ارسال گزارش لاگین شدن است که هرگاه کسی سعی کند به حساب شما وارد شود می‌توانید این موضوع را دانسته و در قبال آن عکس العمل مناسب را نشان بدهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.