وضعیت پیش‌ فرض ویندوز 11 به حالت دارک مود تغییر می‌کند؟

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد که کمپانی مایکروسافت قصد دارد تا قابلیت جدید، محبوب و ویژه وضعیت دارک مود را به عنوان وضعیت پیش فرض سیستم عامل بعدی خود به کاربران ارائه کند.

وضعیت پیش‌ فرض ویندوز 11 به حالت دارک مود تغییر می‌کند؟

طبق گزارش‌های اخیر در حال حاضر هر کدام از کاربران که ویندوز 11 را دریافت و بر روی سیستم خود نصب می‌کند، به صورت پیش‌فرض آن را در وضعیت تاریک در اختیار خواهد داشت اما اگر بخواهند می‌توانند این وضعیت را تغییر دهند و سیستم خود را به صورت روشن مشاهده کنند.

در این راستا اطلاعاتی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد همه نسخه‌های تجاری این سیستم عامل (ویندوز 11) از این قابلیت پیش فرض بهره خواهند برد و هدف اصلی و مهم این سیستم این است که بیشتر بتوان از بینایی کاربران حفاظت کرد.

در حقیقت کاربرانی که آگاهی چندان زیادی درباره اطلاعات سیستم عامل و تنظیمات آن را ندارند، معمولا بلد نیستند که وضعیت تاریک را بر روی دستگاه خود فعال کنند ولی در صورت فعال‌سازی این قابلیت برای آن‌ها از آن استقبال می‌کنند.

گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد که کمپانی مایکروسافت قصد دارد تا قابلیت جدید، محبوب و ویژه وضعیت دارک مود را به عنوان وضعیت پیش فرض سیستم عامل بعدی خود به کاربران ارائه کند. به همین دلیل نیز این قابلیت به کاربران اجازه داده خواهد شد تا در صورت نیاز به مدل آسیب‌رسان‌تر برای بینایی خود به سراغ استفاده از تنظیمات بروند و وضعیت تاریک و مناسب برای کابران به عنوان قابلیت اصلی باقی بماند.

این در حالی است که اطلاعات بیشتر در زمینه این تصمیم منتشر نشده است و تنها دلیل ارائه شده مواردی بودند که در بالا به آن‌ها اشاره شد ولی ممکن است در صورت عدم استقبال کاربران از این قابلیت، به آن‌ها این گزینه ارائه شود که در زمان نصب سیستم عامل، گزینه مورد نیاز خود را انتخاب کنند.

بیشتر بخوانید: «تولیدکنندگان محتوا می‌توانند از ویدیوهای کوتاه در فیس بوک درآمد کسب کنند»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.