سقوط دوباره بیت کوین به زیر 21 هزار دلار

0 1
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد بیت‌کوین پس از اینکه از قوی‌ترین هفته خود در بیش از سه ماه گذشته برخوردار بود، به زیر ۲۰ هزار دلار سقوط کرد زیرا افزایش ارزش دلار توجه بازارهای جهانی را به خود جلب کرده است.

سقوط دوباره بیت کوین به زیر 21 هزار دلار

بزرگ‌ترین ارز دیجیتال با افت ۲.۶ درصدی به محدوده ۱۹هزار دلار رسید و برای چهارمین روز متوالی در آستانه انتشار داده‌های قیمت مصرف‌کننده آمریکا در روز سه‌شنبه کاهش یافت. با بازگشت ریسک‌پذیری به دارایی‌های گسترده‌تر، قیمت بیت‌کوین در روز جمعه به ۲۲هزار و ۴۷۲ دلار رسید همچنین دومین سکه بزرگ، اتریوم با ۴.۱ درصد کاهش در ۱۰۹۰.۹۴ دلار قرار گرفت.

نوئل آچسون و گوردون گرانت از شرکت جنسیس اظهار کردند: «منتظر جریان‌های بی‌تفاوتی در این هفته معاملاتی تابستانی باشید که انتشار داده‌های قیمت مصرف‌کننده احتمالا رویداد اصلی در ۱۳ جولای خواهد بود».

جمعه گذشته شاهد آن بودیم که بیت‌کوین از ۲۲هزار دلار عبور و میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای را لمس کرد و اتریوم نیز با همدردی به سمت ۱۳۰۰ دلار حرکت کرد اما جلسه آخر هفته شاهد از سرگیری اقدامات متلاطم و نزولی بود و منجر به کاهش قیمت شد.

دلار روز دوشنبه قبل از انتشار داده‌های قیمت مصرف‌کننده جهش کرد که می‌تواند بینشی از مسیر احتمالی افزایش نرخ بهره فدرال رزرو ارائه دهد.

بیت‌کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده در حالی که بانک مرکزی برای مبارزه با نرخ تورم بالا تلاش می‌کند با مشکل مواجه شده‌اند در صورتی که طی چند سال گذشته تمایل به معامله دارایی‌های ریسک‌پذیر بالا بود.

طبق گفته ۶۰ درصد از ۹۵۰ سرمایه‌گذار شرکت‌کننده در نظرسنجی MLIV Pulse که در پنجم تا هشتم جولای انجام شد، بیت‌کوین به احتمال زیاد به ۱۰هزار دلار سقوط می‌کند و ارزش آن را تقریبا به نصف کاهش می‌دهد. آنان معتقدند که این رمزارز به ۳۰هزار دلار صعود نمی‌کند البته ۴۰ درصد باقی مانده مسیر مخالفی را پیش‌بینی کردند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۸۸۷.۰۴ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۳.۱۹ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۲.۸۸ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۰۷ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۵۳.۷۳ میلیارد دلار است که ۰.۱۳ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۴.۷۰ میلیارد دلار است که ۸.۷۴ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۴۹.۲۹ میلیارد دلار است که ۹۱.۷۴ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

بیشتر بخوانید: «تولیدکنندگان محتوا می‌توانند از ویدیوهای کوتاه در فیس بوک درآمد کسب کنند»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.