آخرین اخبار از حواشی انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا

چه حزبی برنده انتخابات میان دوره ای آمریکا می شود؟

0 11
زمان مطالعه: 2 دقیقه

گزارش‌های اعلام شده از نتایج نظر سنجی چندین رسانه درمورد انتخابات میان دوره‌ای آمریکا حاکی از آن است که اکثریت مردم به جمهوری خواهان خواهد بود. با توجه به اعداد و ارقام بدست آمده، شانس دموکرات‌ها که اکثریت را در کنگره در اختیار دارند، در نظرسنجی‌ها خوب نیست. داده‌های به دست آمده نشان می‌دهد که محبوبیت پایین رئیس‌جمهوری همراه با کاهش شمار کرسی‌های دموکرات‌ها، به حزب حاکم آسیب جدی وارد می‌کند و با پیروزی جمهوری خواهان، بایدن ۲ سال آینده را به سختی خواهد گذراند و تعطیلی دولت دور از ذهن نیست.

برخی تحلیل‌گران سیاسی بر این باورند که انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا بیش از آن‌که بر دو سال باقی‌مانده ریاست جمهوری جو بایدن تاثیر بگذارد، تعیین کننده امکان نامزد شدن او در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا خواهد بود زیرا حزب موافق ریاست جمهوری معمولا در انتخابات میان‌دوره کنگره آمریکا شکست خورده است.

سخنان ترامپ در آستانه انتخابات

سخنان ترامپ در آستانه انتخابات میان دوره ای آمریکا

دونالد ترامپ با ابراز تردید درباره ادامه کار دولت جو بایدن، پیش‌بینی کرد که دولت رئیس جمهوری دموکرات در دو سال باقی مانده دچار ناکامی می‌شود. وی که برای طرفدارانش در ایالت پنسیلوانیا و به طرفداری از اعضای حزب جمهوری خواه در انتخابات میان دوره‌ای این کشور صحبت می‌کرد، گفت: این کشور، نمی‌دانم برای دو سال آینده دوام خواهد آورد یا نه! این اتفاقی است که در حال وقوع است، پس به جمهوری خواهان رای بدهید.

حمایت اوباما از حزب بایدن در انتخابات میان دوره‌ای

حمایت اوباما از بایدن و حزب دموکرات

در آستانه انتخابات میاندوره‌ای کنگره آمریکا باراک اوباما به کمک بایدن رفت تا از باخت دموکرات‌ها در انتخابات جلوگیری کند اما اینطور که به نظر می‌رسد و از نظرسنجی ‌ها دیده می‌شود احتمالا حزب ترامپ پیروز انتخابات‌ میان‌دوره‌ای کنگره هستند. عدم استقبال و پوشاندن نیمی از سالن خالی از جمعیت با پرده نیز در سخنرانی اوباما و بایدن در سفر به فیلادلفیا سوژه رسانه‌ها شده است.

ایلان ماسک میلیاردر: به جمهوری خواهان رای بدهید!

ایلان ماسک میلیاردر آمریکایی و مالک جدید شرکت توییتر  یک روز قبل از برگزاری انتخابات از رای دهندگان آمریکایی خواست که در انتحابات میان دوره ای کنگره آمریکا به حزب جمهوری‌ خواه رای بدهند. ماسک با انتشار پیامی در توییت خود نوشت: «تقسیم قوا بدترین اشکال زیاده‌روی و تندروی‌ را محدود می کند، بنابراین توصیه می کنم با توجه به اینکه ریاست جمهوری در دست یک دموکرات است، به کنگرهِ جمهوری خواه رأی دهید.»

 

بیشتر بخوانید:

نگاه نزدیک به انتخابات آمریکا ؛ ترامپ یا بایدن نتیجه چه باید باشد؟

اثرات تغییر رئیس جمهور آمریکا در ایران

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.