آیا سکه در کانال ۱۰ میلیون تومان باقی می‌ماند؟

0 2
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – سکه پس از گذشت یک روز از ورود به کانال ۱۱ میلیون تومان دوباره سقوط کرد. در حال حاضر سکه در کانال ۱۰ میلیون قرار گرفته است. تحلیل‌گران پیش‌بین می‌کنند که قیمت سکه فعلا در این محدوده باقی می‌ماند.

سکه در کانال ۱۰ میلیون تومان

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد برخی عوامل تاثیرگذار بر بازار طلا و سکه به صورتی است که باعث حرکت رو به پایین قیمت‌ها می‌شود. البته گاهی‌اوقات نیز استثنا وجود دارد. برای مثال در روز شنبه بازار ارز و سکه به دلیل برخی مسائل سیاسی با نوسان روبه‌رو شد. گفته می‌شود که در بهترین شرایط قیمت‌ها ثابت می‌ماند.

کاهش بهای انس جهانی، روند نزولی قیمت دلار و افت شدید تقاضا که بیش از یک ‌ماه قبل در بازار طلا و سکه شروع شده است باعث شد تا نرخ‌ها در یک ماه اخیر به‌ویژه در دو هفته اخیر کاهشی باشد. شواهد نشان می‌دهد حداقل تا زمانی که رئیس جمهور آمریکا قدرت را به دست گیرد این روند کاهشی خواهد بود.  به همین منظور بسیاری از کارشناسان خرید سکه در این شرایط را پر ریسک می‌دانند.

با وجود افت قیمت انواع سکه، برخی مسئولان صنفی و کارشناسان اعلام کردند که قیمت‌ها هنوز هم با قیمت ذاتی فاصله دارد. با این وجود کاهش حباب سکه طرح جدید به 321هزار تومان و نیم سکه به ۳۸۳ هزار تومان، ربع سکه و سکه یک گرمی همچنان حباب بزرگی دارند. هم‌اکنون حباب ربع سکه یک میلیون و ۳۳۹ هزار تومان و حباب سکه گرمی یک میلیون و ۲۸۶ هزار تومان برآورد می‌شود. دلار همچنان در کانال ۲۴ هزار تومان باقی مانده است اما اگر دلار به زیر ۲۴ هزار تومان برسد سکه نیز به زیر ۱۰ میلیون سقوط خواهد کرد.

این روند کاهشی برای طلا نیز پیش‌بینی می‌شود.  با وجود اینکه بازاز طلای تهران به دلیل محدودیت‌های کرونایی در تعطیلات است؛ قیمت طلا طبق محاسبات کارشناسان اتحادیه طلا و جواهر تهرات حدود ۴ میلیون و ۵۳۵ هزار تومان است. قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز در سایت این اتحادیه یک میلیون و ۴۶ هزار تومان درج شد. در همین زمان قیمت هر قطعه سکه طرح جدید ۱۰ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان به ثبت رسید که نسبت به روز شنبه روند کاهشی داشته است. هر قطعه سکه طرح قدیم نیز نرخ ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان را به ثبت رساند و هر قطعه نیم سکه ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان ثبت شد. روز گذشته برای هر قطعه ربع سکه قیمت ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و برای هر قطعه سکه گرمی قیمت ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان روی سایت اتحادیه طلا و جواهر تهران ثبت شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.