اعتراض شدید بازنشستگان به واریز حقوق اردیبهشت ماه

2

رسانه مدیاتی – گفته می‌شد که تعدادی از بازنشستگان تامین اجتماعی حقوق اردیبهشت خود را بیشتر دریافت کنند. اما گفته می‌شود که این افزایش در نظر گرفته نشده است.

اعتراض شدید بازنشستگان به واریز حقوق اردیبهشت ماه

گزارش‌ها نشان می‌دهد حقوق اردیبهشت بازنشسته‌های تامین اجتماعی واریز شده است و قرار بود حقوق غیرحداقلی بگیران در این ماه افزایش پیدا کند و حتی مابه‌التفاوت فروردین نیز واریز شود؛ اما به نظر می‌رسد اینطور نبوده است.

در فروردین ماه پس از اعمال دو نوع افزایش حقوق ۳۹ درصدی سالانه و متناسب‌سازی، حداقل حقوق یک بازنشسته با ۳۰ سال خدمت و با شرط داشتن همسر و دو فرزند چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اعلام شد. اما این حقوقی نبود که بازنشسته‌ها انتظار داشتند و انتظار داشتند.

اعتراضات به واریزی‌ها تا حدی بود که احکام بازبینی شد و سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد غیرحداقل‌بگیران در اردیبهشت حقوق بیشتری می‌گیرند و مابه‌التفاوت آن با فروردین را نیز دریافت می‌کنند.

اما این سازمان نگفت که غیرحداقل بگیری که بیشتر از حداقل حقوق دریافت می‌کند مشمول افزایش حقوق اردیبهشت می‌شود یا کسانی که از حداقل حقوق کمتر می‌گیرند.

اکنون بازنشسته‌های تامین اجتماعی که از مخاطبان تجارت‌نیوز هستند اعتراض دارند. برخی از آن‌ها می‌گویند با این که مبلغی کمتر از حداقل حقوق می‌گیرند اما واریزی اردیبهشت تغییر نکرده است. برخی دیگر نیز می‌گویند که مابه‌التفاوت فروردین برایشان واریز نشده است.

«همش الکی ۳میلیون ۴۰۰شده کجا۴میلیون ۲۰۰بخدا فکرما هم باشید۱۳سال دارم مریض داری میکنم خداراخوش نمیاد»

«چطور با وجود اینکه گفته شده بود حقوق بازنشسته ها در اردیبهشت افزایش پیدا کرده ولی حقوق فروردین و اردیبهشت من یکی شده»

«مگه قرار نبود حقوق اردیبهشت اضافه بشه امسال حتی اضافه حقوق سالیانه رو هم ندادن»

«بنده با بیست سال سابقه فروردین ۱۴۰۰ مبلغ ۲۳/۱۹۳/۶۴۸ ریال دریافت نمودم اردیبهشت ماه همان مبلغ یعنی ۲۳/۱۹۳/۶۴۸ ریال دریافت کردم پس افزایش حقوقی که متناسب سازی شده برای حداقل بگیران چرا اجرایی نشده چرا به من تعلق نگرفته یآ اینکه در بیمه محاسبه نشده است»

«ما کا حقوق اردیبهشت و واریز کردن هیج مبلغی اضافه نشده همش دروغ میگن برای من مثل فروردین یک ملیون و پانصد هزار تومن واریز شد با این حقوق ما چطور زندگی کنیم»

«بعد از اصلاح احکام در اردیبهشت ماه معوقه حقوق فروردین پرداخت نگردید آیا پرداخت میشه یا خیر.»

«مابتفاوت فروردین و بدید حداقل»

«مابه التفاوت فروردین ماه ۱۴۰۰ چی شد ، قصد دارین پرداختش کنید!»

«پس تکلیف مابالتفاوت فروردین چه شد؟ با این حقوق چندرغاز ، هنوز لنگ میزنید.. چرا باید حداقل حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی برای حداقل بگیران و بازماندگان و ازکارافتادگان همیشه نادیده و زیر پا له شوند؟؟»

«چرا ماب التفاوت حقوق فروردین را پرداخت نکردید بازنشستگان منتظرند»

بیشتر بخوانید: «چرا نمی‌توان احکام بازنشستگان تامین اجتماعی را مشاهده کرد؟»

2 نظرات
  1. فرشته می گوید

    مشکل اصلی ما بازنشسته ها اینه که با متناسب سازی فریب خوردیم یعنی ذهن مارو به اون سمت بردند تا از موضوع اصلی که سبد معیشت باید حداقل حقوق باشه منحرف کنند نه اینکه یک چهارم سبد معیشت رو بذارن حداقل دستمزد بعد 300-400 تومن به اسم متناسب سازی اضافه کنند!

  2. سید داود می گوید

    با سلام بنده بازنشسته سال ۹۹بیمه تامین هستم نه تنها برای ما بر خلاف بازنشستگان کشوری در سال ۹۹ متناسب سازی انجام نگرفت حتی حقوق اردیبهشت ما هم هیچگونه افزایشی نداشته من مدیر مالی اداره بودم حقوق اینجانب اکنون از تمام زیر دستانم کا بازنشسته شده اند پایین تر است خیلی ها مبلغ نزدیک دو میلیون در اردیبهشت اضافه شده براشون با اینکه بیشترین حق بیمه را پرداخت میکردم ۔این چه عدالتیه خواهشمندیم منعکس بفرمایید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.