توقف روند کاهشی قیمت طلا

0

رسانه مدیاتی – طبق گزارش‌های اخیر قیمت طلا در معاملات امروز بازار جهانی که سرمایه‌گذاران منتظر انتشار آمار تورم آمریکا و نشست سیاست پولی بانک مرکزی اروپا بودند ثابت ماند.

توقف روند کاهشی قیمت طلا

در حال حاضر بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۸۹۳ دلار و ۸۹ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۸۹۶ دلار و ۶۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه با ۰.۲ درصد کاهش، در ۱۸۹۴ دلار و ۴۰ سنت بسته شد.

همچنین بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا نزدیک به کمترین میزان در بیش از یک ماه اخیر قرار دارد در حالی که شاخص دلار ثابت ماند.

در این راستا استفن اینس، از شرکای شرکت مدیریت دارایی اس پی آی درباره این موضوع گفت: «زمانی که به شرایط قبل از نشست کمیته بازار آزاد فدرال نگاه می‌کنم متوجه می‌شوم که این احتمال که بانک مرکزی آمریکا بحث درباره تعدیل سیاست انبساطی را آغاز کند، برجسته شده است. بازار همچنان بر این باور است که بانک مرکزی آمریکا موضع سیاست پولی اخیرش را تغییر نمی دهد و ما با تورم روبرو هستیم که برای طلا نسبتا مثبت خواهد بود.»

گفتخ می‌شود شاخص قیمت مصرفی آمریکا قرار است روز پنج شنبه منتشر شود و شفافیت بیشتری درباره زمان آغاز تعدیل سیاست انبساطی بانک مرکزی آمریکا فراهم می کند. نشست سیاست پولی بانک مرکزی اروپا هم روز پنج شنبه برگزار می شود. نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا هفته آینده برگزار خواهد شد.

در این راستا جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا یکشنبه هفته جاری خاطرنشان کرد نرخهای بهره اندکی بالاتر برای دیدگاه جامعه و دیدگاه بانک مرکزی آمریکا امر خوبی خواهد بود.

طبق گزارش‌هایی که رویترز منتشر کرده است آمار جدید نشان داد قیمت درب کارخانه چین در ماه مه با سریعترین روند در بیش از ۱۲ سال گذشته رشد کرده و قیمتهای مصرفی برای سومین ماه متوالی افزایش یافته است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۲۷ دلار و ۶۸ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ثابت بود و در ۲۸۰۸ دلار و ۷۵ سنت ایستاد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۱۶۲ دلار و ۵۷ سنت رسید.

بیشتر بخوانید: «ریپل چیست و چرا با بقیه ارزهای دیجیتال متفاوت است؟»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.