بازگشایی دفاتر فیس بوک از ماه اکتبر

0

رسانه مدیاتی – کمپانی فیس بوک قصد دارد که همه دفاتر آمریکایی خود را تا ماه اکتبر باز کند. همچنین گزینه‌های منعطفی را در ارتباط با محل کار برای کارمندان خود ایجاد کند.

بازگشایی دفاتر فیس بوک از ماه اکتبر

طبق گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است این کمپانی اعلام کرده است که دفاتر آمریکایی خود را با ظرفیت ۵۰ درصد تا ماه اکتبر بازگشایی خواهد کرد و همچنین از ۱۵ ژوئن دورکاری را به عنوان یک گزینه برای همه سطوح در فیس بوک می‌گشاید.

در این راستا فیس بوک اعلام کرد که دفتر برای کسانی که انتظار می رود به محل کار برگردند منعطف تر خواهد بود و دستورالعمل، حضور نیمه وقت در محل کار است.

سخنگوی فیس بوک اعلام کرد: «این دستورالعمل تاثیری روی مقررات مربوط به ناظران محتوای پیمانی ندارد. این شرکت با انتقاد در خصوص ایمنی بازگرداندن برخی از کسانی که وظیفه شان بازبینی محتوای حساس است، روبرو شده است.»

شیوع پاندمی کرونا روند فعالیت کارمندان و شرکت‌ها را تغییر داده و باعث شکل‌گیری مدل کاری شده که ترکیبی از دورکاری و کار در محل کار است. اکنون که اقتصادهای بزرگ جهان اوج بحران پاندمی را پشت سر گذاشته اند شرکت‌های زیادی شامل گوگل و مایکروسافت گزینه هایی برای انتخاب محل کار و دورکاری در اختیار کارمندان خود گذاشته اند.

این در حالی است که مدتی قبل کمپانی آمازون نیز موضع قبلی خود درباره فرهنگ دفتر محور را ملایم و در نامه ای به کارمندان خود اعلام کرد خواهان آن است که کارمندان شرکت حداقل سه روز در هفته به دفتر کار برگردند.

کمپانی آمازون اعلام کرد قصد دارد کارمندان اداری در آمریکا، انگلیس و چند کشور دیگر از هفتم سپتامبر فعالیت در محل کار را شروع کنند.

این کمپانی با ارسال ایمیلی به کارمندان خود اعلام کرد: «مانند همه شرکت‌ها و سازمان‌های سراسر جهان، ما هر مرحله این پاندمی را برای اولین بار مدیریت کرده، آموخته و تحول یافته ایم. ما درباره متوازن کردن تمایل خود برای فراهم سازی امکان کار از خانه و این باور که در هنگام کار جمعی در دفتر بهترین ها را برای مشتریانمان ابداع می کنیم، فکر کرده ایم.»

بیشتر بخوانید: «تولیدکنندگان محتوا می‌توانند از ویدیوهای کوتاه در فیس بوک درآمد کسب کنند»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.