قیمت طلا کاهش یافت

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – طبق گزارش‌ها قیمت طلا در معاملات امروز بازار جهانی به دنبال تاثیر تقاضا برای دلار به عنوان دارایی امن در زمان شیوع ویروس کرونای دلتا، کاهش پیدا کرد.

قیمت طلا کاهش یافت

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد قیمت هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۸۰۷ دلار و ۳۲ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با کاهش ۰.۱ درصدی، به ۱۸۰۹ دلار و ۱۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۱ درصد افزایش، در ۱۸۱۱ دلار و ۴۰ سنت بسته شده بود.

کایل رودا، تحلیلگر آی جی مارکتس اعلام کرد: «با وجود اینکه طلا به عنوان دارایی امن به شمار می‌رود اما زمانی که نگرانی‌های واقعی درباره دورنمای رشد اقتصادی و سیاست پولی آتی مطرح شده و تقاضا برای دارایی امن شکل می گیرد، دلار آمریکا همیشه برنده می شوند. ما شاهد آن بودیم که خریداران در قیمت پایین ۱۸۰۰ دلار اونس طلا وارد بازار شدند و این موضوع از قیمت ها حمایت کرد اما در حال حاضر دلار با این پیش بینی که عملکرد اقتصاد آمریکا بهتر از اقتصاد جهانی است یک دارایی امن به شمار می‌رود.

دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزهای رقیب ۰.۱ درصد رشد کرد و نزدیک به بالاترین رکورد خود در سه ماه و نیم گذشته ایستاد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران تر کرد. بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا از پایینترین رکورد پنج ماهه بهبود پیدا کرد.

بازارهای سهام آسیایی پس از افت شدیدی که در دو روز معامله گذشته به دلیل نگرانیها نسبت به تاثیر شیوع پرسرعت کرونای دلتا شدند، در معاملات روز چهارشنبه صعود کردند.

در این راستا توجه سرمایه گذاران اکنون به نشست سیاست پولی روز پنج شنبه بانک مرکزی اروپا معطوف شده که به دنبال ترسیم مسیر سیاست پولی جدیدی در بحبوحه نگرانیهای فزاینده از موج سوم شیوع ویروس کرونا است.

همچنین وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش بینی کرد که اونس طلا ممکن است حمایت در سطح ۱۸۰۵ دلار را شکسته و به سمت محدوده ۱۷۹۵ تا ۱۸۰۰ دلار عقب نشینی کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.