ایجاد قابلیت رمزنگاری سر به سر مکالمات صوتی و تصویری در فیس بوک

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – طبق گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است کمپانی فیس بوک رمزنگاری سر به سر را برای تماس های صوتی و ویدیویی در مسنجر عرضه کرد و یک لایه دیگر حریم خصوصی به این پلتفرم ارتباطی محبوب اضافه کرد.

ایجاد قابلیت رمزنگاری سر به سر مکالمات صوتی و تصویری در فیس بوک

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد خدمات مسنجر و واتس‌اپ فیس‌بوک در حال حاضر رمزنگاری سر به سر برای پیام‌های متنی که توسط کاربران ارسال می شوند، دارند. کمپانی فیس بوک رمزنگاری سر به سر را برای تماسهای صوتی و ویدیویی در مسنجر عرضه کرد و یک لایه دیگر حریم خصوصی به این پلتفرم ارتباطی محبوب اضافه کرد.

این کمپانی بزرگ شبکه اجتماعی به تدریج در حال افزودن قابلیت های صوتی و ویدیویی به خدمات پیام رسان خود است. این قابلیت‌ها سال گذشته که مردم به دلیل قرنطینه وضع شده برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در خانه ماندند، محبوبیت زیادی کسب کردند.

رمزنگاری سر به سر یک قابلیت امنیتی است که مانع شنود مکالمات و پیام‌های کاربران توسط یک شخص سوم می شود و از سال ۲۰۱۶ برای مکالمات متنی در سرویس پیام رسان فیس بوک موجود بوده است. اگرچه فیس بوک از سوی دولتها برای کاهش برنامه های رمزنگاری سر به سر تحت فشار بوده اما این قابلیت امنیتی را برای مکالمات صوتی و ویدیویی در مسنجر عرضه کرده است و به این ترتیب هیچ کس دیگر از جمله فیس بوک نمی تواند به آنچه ارسال یا گفته می شود، گوش کند.

طبق گزارش‌هایی که رویترز منتشر کرده است، فیس بوک با انتشار یک پست وبلاگ اعلام کرد ما همچنین تست محدود قابلیت رمزنگاری پیام ها و مکالمات دو نفره بزرگسالان در اینستاگرام را در بعضی از کشورها آغاز خواهیم کرد. این قابلیت امنیتی در هفته های آینده در چتهای گروهی مسنجر تست خواهد شد.

بیشتر بخوانید: «ریپل چیست و چرا با بقیه ارزهای دیجیتال متفاوت است؟»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.